Visit Us On FacebookVisit Us On TwitterVisit Us On YoutubeVisit Us On Instagram
Responsive banner image
 

Asi Kızlar ve Bilge Kadınlar’da 35 kadın yan yana geldi

0

Asi Kızlar ve Bilge Kadınlar’da, her biri kendi alanındaki başarısıyla aklımızda yer eden 35 kadın yan yana geliyor ve bize özgürlüğün bahşedilemez ama kazanılabilir olduğunu gösteriyor.

Sahnede, akademide, sokakta ya da evde, cesaretle ve inatla isteklerinin peşine düşen kadınlar, Türkiye kadınlarının gücü ve umudu oldular. Yasaklara rağmen sahneye çıkan Afife, yaralı yanaklara dokunan Türkan, içinden geçeni her koşulda söyleyen Adalet ve ilkleri yazan daha onlarca isim, kadın gücünün simgesi haline geldiler.

KitapEki
KitapEki

Asi Kızlar ve Bilge Kadınlar’da, her biri kendi alanındaki başarısıyla aklımızda yer eden 35 kadın yan yana geliyor ve bize özgürlüğün bahşedilemez ama kazanılabilir olduğunu gösteriyor.

Kitapta hangi kadınlar yer aldı?

Halide Edip Adıvar – Nezihe Muhiddin – Satı Kadın – Bedia Muvahhit – Afife Jale – Behice Boran – Semiha Berksoy – Seyyan Hanım – Muazzez İlmiye Çığ – Minâ Urgan – Cahide Sonku – Bahriye Üçok – Selma Emiroğlu – Betül Mardin – Leyla Gencer – Yıldız Kenter – Aysel Gürel – Adalet Ağaoğlu – Adile Naşit – Gülten Akın – Türkan Saylan – Sevgi Soysal – Suna Kan – İdil Biret – Tomris Uyar – Tezer Özlü – Şahsenem Bacı – Duygu Asena – Selda Bağcan – Sevil Atasoy – Sezen Aksu – Müjde Ar – Nilgün Marmara – Meral Okay – Zabel Yeseyan

  • Asi Kızlar ve Bilge Kadınlar
  • Yazar: Kolektif
  • Çizer: M. K. Perker
  • Türü: Araştırma
  • Baskı Yılı: Mart 2018
  • Sayfa Sayısı: 112 Sayfa
  • Yayınevi: Karakarga Yayınları

 

Okuma önerisi!

Fahrenheit 451 – Ray Bradbury

Pınar K. Üretmen’in incelemesi; “Bu Kitabı Ateşten Koruyun: Fahrenheit 451
yazının tamamını okumak için TIKLAYINIZ

Fahrenheit 451 ne denli önemli olduğu ıskalanan günümüz dünyasının iki kör noktasını büyüteç altına alarak bir gelecek-dünya kurgusunda gözler önüne serer.

Tempus

FACEBOOK YORUMLARI

Yorum

Cevap Yazın

Lütfen gördüğünüz rakamları bitişik olarak yazınız! *