Visit Us On FacebookVisit Us On TwitterVisit Us On YoutubeVisit Us On Instagram
Responsive banner image
ileti
 

Aslı Erdoğan: Türkiye bir toplama kampına dönüştü

0

Aslı Erdoğan, Türkiye Yayıncılar Birliği tarafından verilen Düşünce ve İfade Özgürlüğü Ödülleri töreninde, Alman haber ajansı dpa’ya Türkiye’deki gelişmelere yönelik açıklamalarda bulundu.

Yazar Aslı Erdoğan, bugünkü Türkiye ile Nazi iktidarının başlangıcındaki Almanya arasında paralellikler gördüğünü belirtti. Erdoğan, “insanların artık ne zaman ve neden alıkonulacağı belli değil” dedi.

KitapEki
KitapEki
KitapEki

Aslı Erdoğan, Türkiye Yayıncılar Birliği tarafından verilen Düşünce ve İfade Özgürlüğü Ödülleri töreninde, Alman haber ajansı dpa’ya Türkiye’deki gelişmelere yönelik açıklamalarda bulundu. DW’nin aktardığına göre, “Türkiye ne yönde ilerliyor?” sorusunu yanıtlayan Aslı Erdoğan, bugünkü Türkiye ile Nazi iktidarının başlangıcındaki Almanya arasında paralellikler gördüğünü ifade etti.

Yazar Aslı Erdoğan, “Birçok benzerlik var, tabii farklılıklar da. Bunu itiraf etmeliyim zira karşılaştırmalar her daim tehlikelidir. Ancak gerçekten tüm hızımızla totaliter bir tek adam rejimine doğru dümen kırıyoruz” dedi.

‘YAKINDA YARIM BİR CÜMLEDEN BİLE TUTUKLANACAĞIZ’ 

Aslı Erdoğan açıklamasında hukukun işlememesi durumunda tehlikenin özellikle artacağını belirterek, Türkiye’nin hali hazırda bir “toplama kampına” dönüştüğünü söyledi.

“İnsanların ne zaman ve neden alıkoyulacaklarını, ne zaman çıkabileceklerini ya da çıkıp çıkamayacaklarını bilmediklerini” söyleyen Aslı Erdoğan, “Muhtemelen yakında yarım cümleler, yarım tırnak işaretleri, yarım virgüller yüzünden tutuklanacağız. İnanın bana daha kötü bir zaman yaşamadım” dedi.

‘UMUTTAN BU KADAR KONUŞULMASI, UMUTSUZLUĞU GÖSTERİYOR’

Ödüllü yazar Aslı Erdoğan söz konusu şartlar altında bir sanatçının sanatsal faaliyetlerini de yapamadığını belirterek, “Pek tabii ki bir sanatçı, başına bir tabanca dayanmışken, arya söyleyemez. Kim böylesi bir ortamda edebiyat ya da sanatla uğraşabilir ki? Tabii ki bu, yaşamaya devam etmemiz için tek dayanağımız. Umuda yönelik o kadar çok konuşuluyor ki, sadece bu bile aslında ne kadar umutsuz olunduğunu gösteriyor” şeklinde konuştu.

FACEBOOK YORUMLARI

Yorum

Cevap Yazın

Lütfen gördüğünüz rakamları bitişik olarak yazınız! *