Visit Us On FacebookVisit Us On TwitterVisit Us On YoutubeVisit Us On Instagram
Responsive banner image
 

Avrupa Görmüş Adam

0

1960’lı yıllarda “Türk Hava Yolları idarecilerinin unutamayacağım ilgileriyle bir Avrupa Gezisi’nin imkanları belirince” dediği bir gezi yapar Ümit Yaşar Oğuzcan, Viyana’dan başlayarak… Böylece Avrupa görmüş adam olma onuruna da erişir.

Anılarını yazdığı Avrupa Görmüş Adam‘daki en önemli bölüm Anne Frank’ın Evinde olsa gerek. Anne Frank’ın Hatıra Defteri’nin ülkemizde ilk olarak 1958’de yayımlandığı düşünülürse, müzeden ilk fotoğraflar da bu kitapta görünmüştür herhalde. Anne Frank Müzesi’nde yeralması gereken kitaplardan birisidir bu kitap, çünkü içinde bir de Anne Frank şiiri bulunmaktadır. 4 Kasım 1984’de aramızdan ayrılan Ümit Yaşar’ı saygıyla anıyoruz.

KitapEki
KitapEki

M. Şeref Özsoy

M. Şeref Özsoy

Marmara Üniversitesi mezunu. KANIK’sadığım biri ORHAN VELİ, Kılavuzu Şair Olanın ve (Haluk Oral ile beraber) Erol Güney'in Ke(n)dsi adlı kitapları var. düzenSİZ YAPRAK, Milliyet Sanat, Adam Sanat, Varlık, Yasakmeyve, Aksak Kurbağa, Öküz ve daha pek çok dergide Türk edebiyatçılarının hayatları üzerine denemeler yazdı. Bir Orhan Veli bilir kişisidir.
M. Şeref Özsoy

FACEBOOK YORUMLARI

Yorum

Cevap Yazın

Lütfen gördüğünüz rakamları bitişik olarak yazınız! *