Visit Us On FacebookVisit Us On TwitterVisit Us On YoutubeVisit Us On Instagram
Responsive banner image
 

Yeniden başlamanın öyküsü: Bir Ağrı’dır Yaşamak

0

Kitap Eki’nin de emektarlarından olan Feride Cihan Göktan’ın “Bir Ağrı’dır Yaşamak” isimli romanı Sola Unitas etiketiyle raflardaki yerini aldı.

Bir sohbet sırasında aniden akıllarına gelen bu çılgın fikirle Ağrı Dağı’na çıkmaya karar veren altı kadın. Ağrı Dağı zirve tırmanışı arzusu hepsini motive etmişti. Peki, bu kadar motive olmalarının nedeni neydi?

Şehrin, insanı hep öğüten, ufalayan girdabında var olmaya çalışan, modern hayatlarının medceziriyle düşen, kalkan, koşan ama hep ayakta kalmaya çalışan kadınlar… Hepsinin yüzünde kocaman bir gülüş var; arkasındaki birçok şeyi saklayan.

Bu roman kadınların kendilerini sevgiyle kucaklama, amatör bir ruhla büyük bir hedefe kilitlenme ve kendilerini arındırma öyküsüdür. Aslında yeniden başlamanın öyküsüdür. Esas olan da budur!

Feride Cihan Göktan Kimdir?

Radikal 2, Birgün, Birgün Pazar ve Kitap Eki‘nde deneme türü yazıları ve kitap yorumları yayınlandı. Egeli Kadın Yazarlar Platformu’nun ortak çıkardığı kitaplarda ve çeşitli dergilerde öykü ve deneme türü yazıları yayınlamıştır. Ayrıca “Cadı” ismiyle sahnelenen bir oyunun da senaryosunu yazmıştır. Tıp doktoru olan Göktan İzmir’de yaşamaktadır.

  • Bir Ağrı’dır Yaşamak
  • Yazar: Feride Cihan Göktan
  • Türü: Roman
  • Baskı Yılı: Şubat 2019
  • Sayfa Sayısı: 112 Sayfa
  • Yayınevi: Sola Unitas

Feride Cihan Göktan

Radikal 2, Birgün, Birgün Pazar ve Kitap eklerinde deneme türü yazıları ve kitap yorumları yayınlandı. “BirAğrı’dır Yaşamak “ isimli bir kitabı vardır. Egeli Kadın Yazarlar Platformu'nun ortak çıkardığı kitaplarda ve çeşitli dergilerde öykü ve deneme türü yazıları mevcuttur. Ayrıca "Cadı" ismiyle sahnelenen bir oyunun da senaryosunu yazmıştır.
Tıp doktoru ve akademisyen. İzmir'de yaşıyor.
Feride Cihan Göktan

Latest posts by Feride Cihan Göktan (see all)

FACEBOOK YORUMLARI

Yorum

Cevap Yazın

Lütfen gördüğünüz rakamları bitişik olarak yazınız! *