Visit Us On FacebookVisit Us On TwitterVisit Us On YoutubeVisit Us On Instagram
Responsive banner image
ileti
 

Burada kitaplarla aynı uykuya dalabilir, aynı soluğu paylaşabilirsiniz…

0

Seyahat etmek… Kuşkusuz en eğlenceli faaliyetlerden biri. Yeni yerler keşfetmek, yeni insanlar tanımak ve bir çok anı biriktirmek işin eğlenceli kısmını oluştururken konaklamak ise mecburiyet teşkil ediyor çoğu zaman. Kimileri lüks ve konforlu yerler tercih ederken, kimileri kendilerine özgürlük tanıyan karavanları, kimileri ise doğayla iç içe olacakları çadırları, hatta belki gözlerini her sabah başka bir şehirde açacakları trenleri tercih ediyor. Fakat öyle bir yer var ki burada bir kitaplığın rafında uyuyabilir, kitapların soluğunu paylaşabilirsiniz.

bookandbede

KitapEki
KitapEki
KitapEki

Book and Bed isimli bu hostel Japonya’nın başkenti Tokyo’da hizmet veriyor.  Kitaplar satışa sunulmuyor fakat kitapsever misafirler burada konakladıkları müddetçe kitaplardan diledikleri gibi faydalanabiliyorlar. Hostel ise misyonunu şu şekilde dile getiriyor: “İyi bir gece uykusu için mükemmel bir ortam burada bulamayacağınız bir şey. Burada kabarık yastıklar, rahat minderler, hafif ve sıcak yorganlar yok. Size sunduğumuz şey bir okuma deneyimi.”

bookandbedb

Gerçekten de görülesi, yaşanılası bir deneyim değil mi?

 

 

Dilşad Gündoğan

Dilşad Gündoğan

1992’de İstanbul’da doğdu. İktisat Fakültesi mezunu. Hasan Ali Toptaş’ın “-Desene hayat tekrarlardan ibaret. –Tekrarlardan değil, tekrarların tekrarından…” sözüne istinaden sektöre atılıp kendine yabancılaşmayı reddetti. Açıkçası sektör de onu pek sevmedi. Kitaplar ve müzik en büyük iki tutkusu. Piyanosu Cosimo, kemanı Phantom ve mızıkası Olric ile son derece mutlu. Kitaplarını ödünç verdiğinde uyku uyuyamıyor.
Dilşad Gündoğan

Latest posts by Dilşad Gündoğan (see all)

FACEBOOK YORUMLARI

Yorum

Cevap Yazın

Lütfen gördüğünüz rakamları bitişik olarak yazınız! *