Visit Us On FacebookVisit Us On TwitterVisit Us On YoutubeVisit Us On Instagram
Responsive banner image
 

Engellenmemiş Kızlar

0

Tanith Carey, kızlarımızın özdeğer sahibi, duygusal ve fiziksel yönden bağışıklığı güçlü, sağlıklı yetişkinler olmaları için faydalı olacağına inandığı yöntemleri paylaşıyor.

“Kızlara oldukları gibi mutlu olmayı öğretmek hiç bu kadar zor olmamıştı.” -Tanith Carey-

“O kadar da değil” demeyin! Çünkü aslında “o kadar”. Bugün kızlarımızın karşı karşıya olduğu tehlikeleri hayal dahi edemeyebiliriz. Onları geleceğin güçlü kadınları/bireyleri olarak yetiştirmeye ne kadar hazırız?

Dış görünüşü saplantı haline getirmiş bir dünyada kız çocuk olmak ve kız çocuk yetiştirmek hiç kolay değil. Küçük bebeğiniz çabuk büyüyecek ve bir gün makyaj yapmak, topuklu ayakkabı giymek istediğini söyleyecek; size bir cep telefonu aldıracak ve arkadaş buluşmalarında dudaklarını uzatıp “selfie” çekmeye başlayacak.

Sizin kızınızın bunlardan çok uzak olduğunu mu düşünüyorsunuz? Ödüllü bir gazeteci olan Tanith Carey, Engellenmemiş Kızlar’da kızlarını ve oğullarını yetiştirirken karşılaştıkları şaşırtıcı sayıda kafa karıştırıcıyla baş etmeye çalışan annelere ve babalara öneriler getiriyor.

Kızlarımızın özdeğer sahibi, duygusal ve fiziksel yönden bağışıklığı güçlü, sağlıklı yetişkinler olmaları için faydalı olacağına inandığı yöntemleri paylaşıyor. Çocuklarımız hepimizin sorumluluğudur. Kızlarımızı cinsiyet rolüne uygun davranma baskısından kurtarabilir; toplum içinde oldukları, hissettikleri gibi var olmanın mutluluğunu tatmalarına yardım edebiliriz.

  • Engellenmemiş Kızlar
  • Yazar: Tanith Carey
  • Çeviri: Deniz Yazgan
  • Türü: Aile-Çocuk
  • Baskı Yılı: Şubat 2017
  • Sayfa Sayısı: 296 Sayfa
  • Yayınevi: Koton Kitap

FACEBOOK YORUMLARI

Yorum

Cevap Yazın

Lütfen gördüğünüz rakamları bitişik olarak yazınız! *