Visit Us On FacebookVisit Us On TwitterVisit Us On YoutubeVisit Us On Instagram
Responsive banner image
 

Eski Kitabın Kokusu 18 Kasım’dan İtibaren Haydarpaşa’da!

0

İstanbul’un çeşitli semtlerini mesken tutmuş kırk sahaf; Kadıköy’ün ilk sahaf etkinliğinde, Haydarpaşa’da bir araya geliyor.

Sinemamızın, tiyatromuzun ve elbette edebiyatımızın en kıymetli figürlerinden tarihi Haydarpaşa Tren Garı, aslî görevine dönmek, yolcularına yeniden hizmet vermek için kapılarını bir süreliğine kapatıyor. Geçici olacak bu ayrılık da sahafların eski kitaplarının şahitliğinde; Kadıköy, Üsküdar ve Beyoğlu’nun tam kırk sahafının on binlerce güzel kitabıyla oluyor; Gar ısınıyor.

18 Kasım – 3 Aralık tarihleri arasında Beyoğlu Sahaflar Derneği’nin öncülüğünde yapılacak sahaf festivalinde her bütçeye uygun ikinci el kitaplar, nadir bulunan kitap ve dergiler, plaklar, eski belge, evrak ve haritalar, Osmanlıca kitap ve mecmualar kitapseverlerle buluşuyor.

KitapEki
KitapEki

Kültür ve sanatın başkenti Kadıköy’de, geçmişten günümüze bir kültür köprüsü vazifesi gören sahaflar, hepimizin hatıralarında derin izler bırakan bu harikulâde garın peronlarında her gün 11:00-21:00 saatleri arasında sizleri bekliyor olacak.

Kitaplar iyi ki var!
Okurlar iyi ki var!
Sahaflar iyi ki var!

Tempus

FACEBOOK YORUMLARI

Yorum

Cevap Yazın

Lütfen gördüğünüz rakamları bitişik olarak yazınız! *