Visit Us On FacebookVisit Us On TwitterVisit Us On YoutubeVisit Us On Instagram
Responsive banner image
ileti
 

Gençlerin “dayanışma” öyküleri, şimdi usta edebiyatçıların ellerinde!

0

Çocuk edebiyatımızda iz bırakan öykücü Zeynep Cemali’nin anısını yaşatmak amacıyla 2011’den beri düzenlenen Zeynep Cemali Öykü Yarışması’nın 2017 başvuruları sona erdi.

Milli Eğitim Bakanlığı’nın duyurduğu ve Türkiye genelinde 6, 7 ve 8. sınıf öğrencilerinin katıldığı yarışmaya gönderilen 500’ü aşkın öykü şimdi değerlendirme aşamasında.

KitapEki
KitapEki
KitapEki

Katılımın yıldan yıla arttığı yarışmanın 2017 yılı teması, “dayanışma” olarak belirlenmişti. Öykülere kılavuzluk edecek cümle, Zeynep Cemali‘nin Çılgın Babam adlı öykü kitabındandı: “Dünyanın kaç bucak olduğunu birlikte öğrenmişlerdi.

Şimdi sıra, usta öykücülerden oluşan seçici kurulda!

Geleceğin yazarlarının yetişmesine öncülük etmeyi ve Türkçe’nin zengin ve doğru kullanımına katkıda bulunmayı hedefleyen yarışmanın, her yıl usta yazar ve akademisyenlerden oluşan seçici kurulunda bu yıl, Faruk Duman, Feridun Andaç, Gaye Boralıoğlu, Müge İplikçi ve Dr. Müren Beykan görev alıyor. 

Dereceye giren öyküler eylül ayında açıklanacak. Ödüllü genç öykücüler, 30 Eylül’de düzenlenecek yıllık yayıncılık konferansı 7. Zeynep Cemali Edebiyat Günü’nde gerçekleşecek törende ödüllerini, edebiyatımızın usta isimlerinin elinden alacaklar. 

FACEBOOK YORUMLARI

Yorum

Cevap Yazın

Lütfen gördüğünüz rakamları bitişik olarak yazınız! *