Visit Us On FacebookVisit Us On TwitterVisit Us On YoutubeVisit Us On Instagram
Responsive banner image
ileti
 

Hapishanedeki yazardan imza günü…

0

NotaBene Yayınları bir süredir hapishanede olan siyasi tutsak Yalçın Hafçı için 9. Kadıköy Kitap Günleri’nde bir imza etkinliği gerçekleştiriyor.

Yeni çıkan “Yağmurdan Sonra” kitabının da tanıtımının gerçekleşeceği etkinlik 10 Haziran Cumartesi günü saat 16 ile 18.00 arasında Haydarpaşa Garı 2. Peron A-5’te sürecek.

KitapEki
KitapEki
KitapEki

Tutsak yazar Yalçın Hafçı, şiir ve öykü kitabından sonra bu sefer romanıyla okuyucularıyla buluştu. Türkiye yakın tarihinin utanç verici olaylarından Hayata Dönüş operasyonunu da anlatan Yağmurdan Sonra, NotaBene Yayınları etiketiyle okuyucularıyla buluştu.

Yer: İstanbul. Yıl: 2000. Durmaksızın atıştıran sonbahar yağmurlarında sokakları arşınlayan genç bir insan: Tahir. Kişisel kırgınlıklarını öfkesiyle örtmeye çalışan, umudunu yitirse de inadını yitirmeyen biri Tahir. Sadece dış dünyaya karşı değil kendi içine de patlıyor öfkesi. O da İstanbul sokaklarında yürüyerek, üniversite amfilerinde ya da kantininde olay çıkararak, meydanlarda polisle çatışarak atıyor öfkesini. Diğer taraftan da arkadaşlarıyla edebiyat dergisi çıkarmak ve öykü dosyasını yayınevlerine kabul ettirmek için uğraşıyor.

Roman, Türkiye tarihinin en karanlık olaylarından Hayata Dönüş Operasyonu’na doğru ilerlerken Tahir’in kişisel tarihindeki karanlıkla da yüzleşiyorsunuz. Yalçın Hafçı, ilk romanında usta işi bir iş çıkararak ülkenin yakın tarihiyle yüzleşmeye çağırıyor okuyucusunu…

  • Yağmurdan Sonra
  • Yazar: Yalçın Hafçı
  • Türü: Roman
  • Baskı Yılı: Mayıs 2017
  • Sayfa Sayısı: 200 Sayfa
  • Yayınevi: NotaBene Yayınları

FACEBOOK YORUMLARI

Yorum

Cevap Yazın

Lütfen gördüğünüz rakamları bitişik olarak yazınız! *