Visit Us On FacebookVisit Us On TwitterVisit Us On YoutubeVisit Us On Instagram
Responsive banner image
 

Hikayeleriyle Şarkılar

0

‘Hikayeleriyle Şarkılar’ 3 kitaplık bir seri halinde Berk Kuruçay tarafından hazırlandı ve KaraKarga Yayınları etiketiyle raflardaki yerini aldı.

Hayatımızın belli dönemlerinde fon müziği olmuş bazı şarkılar vardır. Bazı sesler vardır, belli dönemlerde tekrar tekrar dinlemek, duymak istediğimiz… Bir düşünün lütfen, hüznünüze, isyanınıza, melankolinize, özgürlük arayışınıza, aşkınıza, yalnızlığınıza eşlik etmiş pek çok şarkıdan hangileri Leonard Cohen’e ait? Ya da Bob Dylan’a? Veya Tom Waits’e?

Peki, bu şarkıların hikâyelerini biliyor musunuz? Sizin dinlerken bambaşka dünyalara gittiğiniz şarkıların sözleri yazılırken ya da bestesi yapılırken sanatçı neler düşünüyordu öğrenmek ister misiniz?

‘Hikayeleriyle Şarkılar’ 3 kitaplık bir seri halinde Berk Kuruçay tarafından hazırlandı ve KaraKarga Yayınları etiketiyle raflardaki yerini aldı. “Daha da Karanlık – Hikayeleriyle Leonard Cohen Şarkıları”, “Cennetin Kapısında – Hikayeleriyle Bob Dylan Şarkıları” ve “İstanbul’dan Gelen Telefon – Hikayeleriyle Tom Waits Şarkıları” kitaplarından oluşan bu seride sanatçıların dünyaca ünlü olmuş ve herkes tarafından sevilen şarkılarıyla ilgili hiç bilmediğiniz ayrıntılar bulacaksınız.

FACEBOOK YORUMLARI

Yorum

Cevap Yazın

Lütfen gördüğünüz rakamları bitişik olarak yazınız! *