Visit Us On FacebookVisit Us On TwitterVisit Us On YoutubeVisit Us On Instagram
Responsive banner image
 

İstanbul’da Kara Hafta Başlıyor

0

Bu yıl 1-3 Aralık tarihlerinde ikincisi düzenlenen Kara Hafta Polisiye Festivali geçen yıl olduğu gibi Pera Palace Hotel’de gerçekleşecek.

221B Dergi, Everest Yayınları, April Yayıncılık, Beyaz Baykuş ve Destek Yayınları’nın katılımıyla devam edecek olan etkinlikte Doğan Hızlan, Ahmet Ümit, Adnan Özer, Metin Celal ve Pınar Kartal Timer gibi isimler festivalin yürütme kurulunu oluşturuyor.

KitapEki
KitapEki
KitapEki

İlki geçtiğimiz yıl ünlü polisiye yazarı Agatha Christie’nin doğumunun 125’inci yılı şerefine organize edilen Kara Hafta Polisiye Festivali bu yıl yine Pera Palace Hotel’de 1-3 aralık tarihleri arasında ikinci kez gerçekleştiriliyor.

Festivalin bu yıl ki teması 1933 yılında İstanbul’a gelerek Pera Palace Hotel’de konaklayan ve hikâyesi Türkiye’de geçen iki kitap yazan Belçikalı yazar Georges Simenon.

Festivalin bu yıl ki konukları arasında Süperpoze adlı romanıyla kısa sürede büyük ilgi gören Amerikalı yazar David Walton ve Düşünce Çetesi ve Tanrı Olmak Güzel adlı romanlarıyla geniş bir okur kitlesine sahip olan Tibor Fischer bulunuyor. Polisiye yazarı Algan Sezgintüredi de geçen yıl olduğu gibi bu yılın moderatörleri arasında olacak.

İsveç’te 3,8 milyon satan ‘Görünmeyen’ kitabının yazarı Mari Jungstedt ve Zodyak’ın yazarı Sam Wilson, Beyaz Baykuş Yayınları’nın yazarları olarak festivalde yerlerini alıyorlar.

Destek Yayınları’nın iddialı polisiye yazarı Başak Sayan, Görünmeyen romanının yazarı Mari Jungstedt’le birlikte “Polisiyede Kadınlar” başlıklı bir oturumda konuşmacı olarak bulunacaklar.

program-1

Merve Avcı
Takip için

Merve Avcı

Balkanlar'dan gelen bir ailenin en küçük üyesi olarak maceraya atılan kahramanımıza hayat en az pervasız üst komşu kadar özensiz davranmış. Ama olsunmuş. O kendine kalın duvarlar örmüş korunmak için. 22 yılı devirmiş böyle böyle... Birgün yine kafasının sokakları çok daralmış, başlamış yürümeye sonra o çivit mavisi banka oturmuş. Aa bir bakmış orası kendisine göre bir dünya! Ne kral var ne kralcılar.. Sonraki zamanlarda da hep o banka gidip kalbini kazır, çıkan hafriyatı da kağıtlara boşaltır olmuş. Pervasız üst komşu taşınmış. Hayatla arası düzelir olmuş..
Merve Avcı
Takip için

FACEBOOK YORUMLARI

Yorum

Cevap Yazın

Lütfen gördüğünüz rakamları bitişik olarak yazınız! *