Visit Us On FacebookVisit Us On TwitterVisit Us On YoutubeVisit Us On Instagram
Responsive banner image
 

John Delahunt: Bir Cinayetin Hikâyesi

0

Andrew Hughes‘un kaleme aldığı ilk eseri olan John Delahunt: Bir Cinayetin Hikâyesi, ustalıkla planlanmış ve zarifçe yazılmış bir başlangıçtır.

Can Yayınları etiketiyle raflardaki yerini alan John Delahunt: Bir Cinayetin Hikâyesi tarih sahnesinden bugüne ustalıkla aktarılmış bir roman.

KitapEki
KitapEki

Dublin, 1841. Aralık ayında soğuk bir sabah. Küçük bir oğlan çocuğu tatlı sözlerle kandırılıp annesinin yanından alınıyor ve vahşice katledilmiş olarak bulunuyor. Yoksulluk, eşitsizlik ve siyasal istikrarsızlığın egemen olduğu kentte işlenen onlarca elim cinayetten biri, ama diğerlerinden farklı olarak halkı galeyana sürüklüyor. Çünkü John Delahunt adında sorumsuz bir öğrenci olan katil, aynı zamanda Dublin Kalesi’ndeki istihbaratçıların ücretli muhbiri. İşin tuhafı, katil ne işlediği cinayetten pişmanlık duyuyor ne de alacağı cezadan korkuyor. Hücresinde idam gününü beklerken serinkanlılıkla hikâyesini kaleme almayı seçiyor.

Tarihî bir araştırma yaparken tesadüfen bu olayın belgelerini bulan Andrew Hughes, 1841’de geçen hikâyeyi Dickens’vari bir atmosferde ve gotik edebiyata yaraşır bir dilde aktarmayı ustalıkla başarmış.

  • John Delahunt: Bir Cinayetin Hikâyesi
  • Yazar: Andrew Hughes
  • Çeviri: Emre Can Sarısayın
  • Türü: Roman
  • Baskı Yılı: Temmuz 2018
  • Sayfa Sayısı: 368 Sayfa
  • Yayınevi: Can Yayınları

 

Okuma önerisi!

Âşıklar Delidir ya da Yazı Tura – Ayfer Tunç

Güzella Bayındır’ın incelemesi; “Modern bir destan; Âşıklar Delidir ya da Yazı Tura”
yazının tamamını okumak için TIKLAYINIZ

Ayfer Tunç öykü ve romanlarını seven edebiyat okurlarındansanız onun; hüzünlü, derin, çok katmanlı diline aşinasınızdır. Can Yayınları etiketiyle Şubat ayında yayımlanan Âşıklar Delidir ya da Yazı Tura adlı romanıyla okuyucusunu yine sukutuhayale uğratmıyor Ayfer Tunç.

FACEBOOK YORUMLARI

Yorum

Cevap Yazın

Lütfen gördüğünüz rakamları bitişik olarak yazınız! *