Visit Us On FacebookVisit Us On TwitterVisit Us On YoutubeVisit Us On Instagram
Responsive banner image
 

John Wyndham’dan sonuna kadar heyecan dozunu koruyan 3 roman

0

Bilimkurgu türünde kült eserlere imza atmış olan John Wyndham, kitapseverlerin beğeniyle okuyacağı eserleri kaleme aldı.

İngiliz yazar John Wyndham’ın birbirinden sürükleyici 3 romanı ülkemizde DeliDolu Yayınları etiketiyle yayımlandı. Bilimkurgu türünde kült eserlere imza atmış olan Wyndham, kitapseverlerin beğeniyle okuyacağı eserleri kaleme aldı.

KitapEki
KitapEki

İlk romanlarını 30’lu yıllarda John Beynon mahlasıyla yayımladıktan sonra, 50’lerde Wyndham adıyla basılan romanları, İngiliz yazara büyük bir şöhret getirmiştir. Yapıtları arasında en bilinenleri ve başarılıları, 1951 tarihli Triffidlerin Günü ve 1955 tarihli Krizalitler’dir. Bir diğer kitabı ise iki kez Village Of The Damned adıyla sinemaya uyarlanan The Midwich Cuckoos’dur.

Kitap Eki olarak John Wyndham’ın kaleme aldığı eserleri bugüne kadar beğeniyle inceledik. DediDolu Yayınları etiketiyle yayımlanan bu 3 kitabı hatırlamakta fayda var. Keyifli okumalar.

1. Krizalitler

Gün Çağ Aydın’ın incelemesi için TIKLAYINIZ

John Wyndham’ın yazdığı “Krizalitler” ilk kez 1978 yılında Yankı Yayınları tarafından yayımlanmıştı. Yazarı tarafından 1955 yılında yazılan bilim-kurgu türündeki roman Niran Elçi’nin çevirisiyle Delidolu Yayınları tarafından yeniden yayımlandı.

2. Triffidlerin Günü

Gün Çağ Aydın’ın incelemesi için TIKLAYINIZ

Triffidlerin Günü, soğuk savaşın etkisiyle ülkelerin teknolojik gelişimlerinde ki yükselişinin bir sonucu olarak dünyanın yörüngesine yerleştirilen uyduların dünya üzerinde yaratabileceği tahribatı, ülkeler arası rekabetin tüm dengeleri değiştirebilecek sonuçlarını sağlam bir kurguyla ele alıyor. Krizalitler’de de evrimi masaya yatıran yazar aynı şekilde Triffidlerin Günü’nde de evrimi farklı bir yaklaşımla yine ele alıyor.

3. Chocky

Tanıtım yazısını okumak için TIKLAYINIZ

Bilimkurgunun kült yazarı John Wyndham’ın dünya, insanlık ve teknoloji üzerine kaleme aldığı çarpıcı romanı Chocky ilk kez Türkçede! Televizyon dizisine de uyarlanan Chocky, klasikleşmiş bilimkurgu eserlerinden biri.

Kitap Eki’nde bilimkurgu türünde yayımlanan kitaplar hakkında yer alan inceleme yazılarını okumak için TIKLAYINIZ

FACEBOOK YORUMLARI

Yorum

Cevap Yazın

Lütfen gördüğünüz rakamları bitişik olarak yazınız! *