Visit Us On FacebookVisit Us On TwitterVisit Us On YoutubeVisit Us On Instagram
Responsive banner image
 

Özdemir Asaf 91 yaşında…

0

M. Şeref Özsoy’un hazırladığı İmzalı Kitaplar kategorimizde bu hafta Özdemir Asaf’ın Cem Yayınevi etiketiyle yayımlanan Yalnızlık Paylaşılmaz kitabını ele alıyoruz.

Özdemi Asaf, 11 Haziran 1923’te dünyaya geldi. 91. yaşını kutladığımız şu günlerde Yalnızlık Paylaşılmaz kitabını paylaşıyoruz.

Özdemir Asaf, Cem Yayınevi etiketiyle yayımlanan kitabını 1979 yılında Can Kolukısa için imzalamış… Yalnızlık Paylaşılmaz…

Bu iki dizelik şiirin yazılması onlarca yıl sürmüştür… Şairin ardında kalan notlarında şiirin önceki çalışmaları da bulunmaktadır. Sonunda yazdığı bir dosya kağıdındaki şiirin ilk ve son dizeleri dışındakileri karalamış, kalan da bu iki dize olmuştur:

Yalnızlık paylaşılmaz
Paylaşılsa yalnızlık olmaz

M. Şeref Özsoy

Marmara Üniversitesi mezunu. KANIK’sadığım biri ORHAN VELİ, Kılavuzu Şair Olanın ve (Haluk Oral ile beraber) Erol Güney'in Ke(n)dsi adlı kitapları var. düzenSİZ YAPRAK, Milliyet Sanat, Adam Sanat, Varlık, Yasakmeyve, Aksak Kurbağa, Öküz ve daha pek çok dergide Türk edebiyatçılarının hayatları üzerine denemeler yazdı. Bir Orhan Veli bilir kişisidir.
M. Şeref Özsoy

FACEBOOK YORUMLARI

Yorum

Cevap Yazın

Lütfen gördüğünüz rakamları bitişik olarak yazınız! *