Visit Us On FacebookVisit Us On TwitterVisit Us On YoutubeVisit Us On Instagram
Responsive banner image
ileti
 

Sennur Sezer ödüllerinde yeni değerlendirme

0

Gıda-İş Sendikası’nın Şair Yazar Sennur Sezer anısına düzenlediği ‘Sennur Sezer Emek-Direniş Öykü ve Şiir Ödülleri’ için yeni değerlendirme yapıldı.

Gıda-İş Sendikası tarafından Şair Yazar Sennur Sezer’in anısını yaşatmayı hedefleyerek düzenlenen “Sennur Sezer Emek-Direniş Öykü ve Şiir Ödülleri”nin ikincisi geçtiğimiz gün sonuçlanmıştı. Sonuçların ardından yeniden değerlendirme yapıldı.

KitapEki
KitapEki
KitapEki

Yarışmada birinci olan Recep Karaman’ın “Telaffuzun İntiharı” isimli şiirinin daha önce yayımlandığının fark edilmesi üzerine, jüri yeniden bir değerlendirme yaparak, Recep Karaman’ın şiirini, yarışmanın kurallarına uymadığı için, oy birliği ile değerlendirmeden çıkardı.

Yeni değerlendirmeye göre şiir dalında ödül kazananlar şöyle;

Yarışmanın şiir dalında birinciliğe Gökhan Taner Günsan “Bu Şiir” isimli şiiriyle, ikinciliğe İ. Deniz Aslan “Bir Buluttu Kızımın Saçları” isimli şiiriyle, üçüncülüğe ise Narin Yükler “Mevsimlik Göç” şiiriyle layık görüldü.
Mansiyon ödüllerine sırasıyla İsmail Biçer’in “Yitik Dirim”, Oya Özgün Özder’in “Kovuk”, Felek Yılmaz’ın “Üçgeninde Kadın”, İ. Ulaş Aslanboğan’ın “Adını Koymadığım Şeyler Var”, Nilgün Emren’in “Yedinci Mühür”, Serdar Çelik’in “Karanlığın ve Aydınlığın” şiirleri layık görüldü. Ödüller, Sennur Sezer’in doğum günü olan 12 Haziran 2017 Pazartesi günü, Cezayir Konferans Salonu’nda saat 19.00’da yapılacak törenle sahiplerine verilecek.

FACEBOOK YORUMLARI

Yorum

Cevap Yazın

Lütfen gördüğünüz rakamları bitişik olarak yazınız! *