Visit Us On FacebookVisit Us On TwitterVisit Us On YoutubeVisit Us On Instagram
Responsive banner image
 

Sıcak havalarda sürükleyici bir okuma yapmak isteyenlere 5 roman

0

Önerdiğimiz kitapları seçerken kitapseverler keyif alsın istedik. Okuma planınızın dışına çıkıp sürükleyici kitap okumak ve etkili bir hikaye olsun istiyorsanız bu 5 kitaba göz atmanızı öneririz.

Havaların ısınmasıyla birlikte çoğumuz kitap okurken odaklanma sorunu yaşıyor olabiliriz. Böyle durumlarda tercihimizi sürükleyici kitaplardan yana kullanırız. Bunaltıcı sıcaklarda kitap okumayı daha keyifli hale getirmek için konusuyla kendisine bağlayan kitaplara yönelmek yanlış bir yol olmasa gerek.

KitapEki
KitapEki

Kitapseverlerin okuma zevkleri elbette birbirinden farklılık gösterir. Sıcak havalar herkesi aynı oranda etkilemeyebilir. Önerdiğimiz kitapları seçerken kitapseverler keyif alsın istedik. Okuma planınızın dışına çıkıp sürükleyici kitap okumak ve etkili bir hikaye olsun istiyorsanız bu 5 kitaba göz atmanızı öneririz.

1. Fahrenheit 451 – Ray Bradbury

İthaki Yayınları

Pınar K. Üretmen’in incelemesi için TIKLAYINIZ

Fahrenheit 451 ne denli önemli olduğu ıskalanan günümüz dünyasının iki kör noktasını büyüteç altına alarak bir gelecek-dünya kurgusunda gözler önüne serer.

2. Leyla ile Mecnun – Burak Aksak

Küsurat Yayınları

Yayınlandığı dönemde izleyicisini ekrana kilitleyen Leyla ile Mecnun, bu kez bambaşka bir hikâye ile sevenleriyle yeniden buluşuyor. Mecnun, İsmail Abi, Erdal Bakkal, Baba İskender, Yavuz Hırsız, Yedek Kamil, Gözlüklü Çocuk Kaan ve Aksakallı Dede bu kez bambaşka bir maceranın peşine düşüyor. O geminin geleceğine ilk günkü gibi inananların, sevdiği kızın gözlerinin içine bakarak ‘seni seviyorum’ diyemeyenlerin, kendi çölünde kaybolanların hikâyesi Leyla ile Mecnun Burak Aksak’ın kalemiyle yeni başlangıçlar için geri dönüyor. (Tanıtım Bülteninden)

3. Rüzgarın Şarkısını Dinle – Haruki Murakami

Doğan Kitap

Haruki Murakami’nin yirmili yaşlarının sonunda yazdığı, çevrilmesine yıllar sonra izin verdiği ilk romanı Rüzgârın Şarkısını Dinle Murakami okurlarını şaşırtacak ipuçlarıyla dolu… (Tanıtım Bülteninden)

4. Kırmızı Pazartesi – Gabriel Garcia Marquez

Can Yayınları

Pınar K. Üretmen’in incelemesi için TIKLAYINIZ

Kırmızı Pazartesi en basit tanımlaması ile bir cinayet romanıdır. Biraz daha dikkatli okur için, bir töre cinayetini anlatır.

5. Kırlangıç Çığlığı – Ahmet Ümit

Everest Yayınları

Gün Çağ Aydın’ın incelemesi için TIKLAYINIZ

Bu romanda her kelimenin ardında politik bir tartışma var. Göz yummanın, sessiz kalmanın anti tezi yazılmış Kırlangıç Çığlığı ’nda.

FACEBOOK YORUMLARI

Yorum

Cevap Yazın

Lütfen gördüğünüz rakamları bitişik olarak yazınız! *