Visit Us On FacebookVisit Us On TwitterVisit Us On YoutubeVisit Us On Instagram
Responsive banner image
 

Türkiye’nin Kültür Sorunları

0

Sokağımızdaki 7 kitabevinin 4 tanesi kapandığı gibi arkeolojik alanlarda yemek organizasyonları da yapılır oldu… Hangi yoldayız öyleyse?

Ekrem Akurgal, ‘Kültürlü müyüz?’ adlı makalesine “Bir ülkede kültürün ne denli yaygın olduğu daha ilk bakışta belli olur. Caddelerde gezerken rastlayacağınız kitabevleri bunun en güzel ölçüsüdür” cümleleriyle başlar…

KitapEki
KitapEki
KitapEki


Türkiye’nin Kültür Sorunları
adlı kitabına bu makaleyi alırken de şunu ekler: “Dikkat bu yazı 1977 tarihinde yani 21 yıl önce yazılmıştır. Şimdi durumda bir ilerleme var. Demek oluyor ki, doğru yoldayız.

Bu kitabın yayımlanmasının üzerinden bir 21 yıl daha geçmemişken geldiğimiz durum ortada, sokağımızdaki 7 kitabevinin 4 tanesi kapandığı gibi arkeolojik alanlarda yemek organizasyonları da yapılır oldu… Hangi yoldayız öyleyse?

  • Türkiye’nin Kültür Sorunları
  • Ekrem Akurgal
  • Bilgi Yayınevi
  • 1998
M. Şeref Özsoy

M. Şeref Özsoy

Marmara Üniversitesi mezunu. KANIK’sadığım biri ORHAN VELİ, Kılavuzu Şair Olanın ve (Haluk Oral ile beraber) Erol Güney'in Ke(n)dsi adlı kitapları var. düzenSİZ YAPRAK, Milliyet Sanat, Adam Sanat, Varlık, Yasakmeyve, Aksak Kurbağa, Öküz ve daha pek çok dergide Türk edebiyatçılarının hayatları üzerine denemeler yazdı. Bir Orhan Veli bilir kişisidir.
M. Şeref Özsoy

FACEBOOK YORUMLARI

Yorum

Cevap Yazın

Lütfen gördüğünüz rakamları bitişik olarak yazınız! *