Visit Us On FacebookVisit Us On TwitterVisit Us On YoutubeVisit Us On Instagram
Responsive banner image
ileti
 

Yeni Nesillere Gerçek Yaşam Öyküleriyle İlham Veren Seri!

0

Caretta Çocuk yeni serisi Tarihte İz Bırakanlar ile çocuklara gerçek yaşam öyküleri üzerinden insanı insan yapan erdemleri anlatıyor.

Renkli çizimleri, sıra dışı boyutu ve kuşe kâğıda özel sayfa tasarımıyla fark yaratan seride çocuklar; hem Einstein, Rowling, Malala ve Disney’i çok daha yakından tanıma fırsatı elde ediyor hem de onların tarihte iz bırakmalarını sağlayan azim ve özveri dolu yollarını keşfediyor.

KitapEki
KitapEki
KitapEki

E. Murat Yığcı tarafından derlenen Tarihte İz Bırakanlar serisi her biri kendi alanında başarıya ulaşmış ve dünyada fark yaratmış kişilerin gerçek hayat hikayeleriyle yeni nesilleri yaratıcılık, hayal gücü, duyarlı olmak ve akıllı olmak konularında yüreklendiriyor, onlara dünyaya neler katabileceklerini gösteriyor.

9 kitaptan oluşacak serinin ilk 4 kitabı Harry Potter’ın yazarı J.K. Rowling’in, fiziğin dehası Albert Einstein’ın, kız çocuklarının okuması için verdiği mücadele ile tanıdığımız, 17 yaşında Nobel alan Malala Yusufzay’ın ve dünyaya pek çok çizgi film karakteri armağan eden Walt Disney’in gerçek hayat öyküleri üzerinden çocuklara hayal gücü, duyarlı olmak, akıllı olmak, kararlı olmak gibi konularda ilham veriyor.

Albert Einstein Gibi Akıllı Olabilirsin

Tarihin en büyük fizikçisi kabul edilen Albert Einstein zekâsını çok çalışmakla birleştirerek birbirinden önemli teorilerle bilim dünyasına katkıda bulundu. “Albert Einstein Gibi Akıllı Olabilirsin”, onun gerçek yaşam öyküsünden yola çıkarak çocuklara akıllarını en iyi biçimde kullanmaları için ilham veriyor. 

Malala Yusufzay Gibi Duyarlı Olabilirsin

Malala Yusufzay, tüm dünyadaki kız çocuklarının okuma hakkı için mücadele etti. Bu ona 16 yaşında Nobel Barış Ödülü getirdi. “Malala Yusufzay Gibi Duyarlı Olabilirsin”, onun gerçek yaşam öyküsünden yola çıkarak, çocuklara etraflarında yaşananlara karşı duyarlı olmaları ve sorunların çözümüne katkıda bulunmaları için ilham veriyor.

Walt Disney Gibi Hayal Gücünü Kullanabilirsin

Walt Disney hayal gücünü kullanarak tüm dünyaya pek çok çizgi film karakteri armağan etti. “Walt Disney Gibi Hayal Gücünü Kullanabilirsin”, onun gerçek yaşam öyküsünden yola çıkarak çocuklara hayal güçlerini en iyi biçimde kullanmaları için ilham veriyor.

J.K. Rowling Gibi Kararlı Olabilirsin

Harry Potter’ın yazarı J.K. Rowling önüne çıkan engelleri başarıyla aşarak hayallerinin peşinden gitti ve dünyanın en çok satan çocuk serisini yazdı. “J.K. Rowling Gibi Kararlı Olabilirsin”, onun gerçek yaşam öyküsünden yola çıkarak çocuklara hayallerinin peşinden kararlılıkla gitmeleri için bize ilham veriyor.

FACEBOOK YORUMLARI

Yorum

Cevap Yazın

Lütfen gördüğünüz rakamları bitişik olarak yazınız! *