1. İstanbul Uluslararası Oda Müziği Festivali Başlıyor

Dünyaca ünlü klasik müzik sanatçılarını İstanbullu sanatseverlerle buluşturacak olan “1. İstanbul Uluslararası Oda Müziği Festivali”,bugün başlıyor. Festival, usta sanatçıların konserlerinin yanı sıra gençlere, müzisyenlere verecekleri eğitimleri de kapsıyor.

Dünyaca ünlü klasik müzik sanatçılarının konserler vereceği, usta sanatçıların genç yıldızlarla bir araya geleceği ve genç sanatçıların sahne alma şansı yakalayacağı festivalin, genç yeteneklere dünyaya açılma fırsatı sunması da amaçlanıyor.

Festivalin açılışı Lucas ve Arthur Jussen kardeşlerin 21 Eylül Salı günü vereceği konserle yapılacak.

Boğaziçili genç girişimciler Duygu Esenkar ve Onur Tahmaz tarafından kurulan Locksbridge ile viyolonsel sanatçısı Nil Kocamangil ve eğitmen Aycan Altungül’ün iki yıla yakın süren çalışmaları sonucu hayata geçen festival, Cemal Reşit Rey Konser Salonu’nda gerçekleşecek.

Türkiye’de ilk
Türkiye’de ilki gerçekleştirilecek olan 1. İstanbul Uluslararası Oda Müziği Festivali kapsamında 23 Eylül’de Gary Hoffman ve David Selig, 26 Eylül’de Hellen Weiss, Gabriel Schwabe ve Caspar Frantz, 28 Eylül’de Svetlin Roussev ve Elena Rozanova, 29 Eylül’de Burak Bilgili ve Gökhan Aybulus sahne alacak.

İstanbul Büyükşehir Belediyesi Kültür Daire Başkanlığı’nın katkılarıyla gerçekleşen festivalin 2 Ekim’de gerçekleşecek kapanış konserinde ise ödüllü çellist Nil Kocamangil, Borusan Quartet ile aynı sahneyi paylaşacak.

Vinkmag ad

FACEBOOK YORUMLARI

Yorum

Read Previous

Akwaeke Emezi’nin Ödüllü Romanı Tatlısu, Türkçede

Read Next

9. Boğaziçi Film Festivali 23-30 Ekim’de Gerçekleşecek

Leave a Reply

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Lütfen gördüğünüz rakamları bitişik olarak yazınız! *