KitapEki
    1 Mayıs İşçi Bayramı’na Özel Film Gösterimi: Babamın Kanatları • Kitap Eki
 
TUDEM
 
DESTEK

1 Mayıs İşçi Bayramı’na Özel Film Gösterimi: Babamın Kanatları

İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) Kültür Daire Başkanlığı, 1 Mayıs İşçi ve Emekçiler Bayramı’nda “Babamın Kanatları” filmini online yayımlayacak.

Kıvanç Sezer’in yönetmenliğini üstlendiği film, yarın saat 21.30’da İBB Kültür Daire Başkanlığı’nın YouTube kanalında gösterilecek.

İnşaat sektöründe yaşanan sorunlara ve iş cinayetlerine odaklanılan filmde Menderes Samancılar, Musab Ekici, Kübra Kip ve Tansel Öngel rol alıyor.

 
KitapEki
Say Yayıncılık

Üçleme olarak düşünülen serinin ilk filmi olan “Babamın Kanatları”, ilkgösterimini Çekya’da düzenlenen 51. Uluslararası Karlovy Vary Film Festivali’nde yaptı. Nar Film’in dağıtıcılığını üstlendiği film, 23. Adana Film Festivali’nde SİYAD En İyi Film Ödülü ve Yılmaz Güney Ödülü de dahil, toplamda yedi ödüle değer görüldü. Film, 53. Uluslararası Antalya Film Festivali’nde de en iyi ilk film ödülünü kazandı.

“Babamın Kanatları” filminin konusu şöyle:

Ölümcül bir hastalığa yakalandığını öğrenen inşaat işçisi İbrahim için yaşamdaki en değerli şey uzaktaki ailesidir. Yeğeni Yusuf ise yükselme hırsıyla dolu genç bir işçidir ve amcasının durumunu anlamaktan uzaktır. Çalışma şartlarının giderek zorlaştığı bu toplu konut şantiyesinde kendini giderek daha değersiz hisseden İbrahim’in zihninde şu soru daha belirgin hale gelir: Geride ailesine bırakacağı ne vardır: Yaşamı mı, ölümü mü?

FACEBOOK YORUMLARI

Yorum

Haber Merkezi

Read Previous

AŞK VE TUTKUNUN ROMANI: SON SİYAH

Read Next

Her Akşam Bir Film

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Lütfen gördüğünüz rakamları bitişik olarak yazınız! *