12. Uluslararası İstanbul Opera Festivali'nde "Barok Konseri" Sanatseverlerle Buluştu • Kitap Eki  
TUDEM
 

12. Uluslararası İstanbul Opera Festivali’nde “Barok Konseri” Sanatseverlerle Buluştu

Kültür ve Turizm Bakanlığı tarafından Devlet Opera ve Balesi Genel Müdürlüğünce düzenlenen 12. Uluslararası İstanbul Opera Festivali kapsamında “Barok Konseri” Arkeoloji Müzeleri Bahçesi’nde sanatseverlerle buluştu. ( İDOB – Anadolu Ajansı )

 
TİMAŞ
Say Yayıncılık

Kültür ve Turizm Bakanlığı Devlet Opera ve Balesi Genel Müdürlüğünce düzenlenen 12. Uluslararası İstanbul Opera Festivali kapsamında, “Barok Konseri” sanatseverlerle buluştu.

Arkeoloji Müzeleri Bahçesi’ndeki konserde, Paolo Villa yönetimindeki İstanbul Devlet Opera ve Balesi Orkestrası ile solistler Oleksandr Samoylenko, Otilia İpek, Elif Tuğba Tekışık, Kaan Buldular, Kevork Tavityan, Suat Arıkan ve Hande Cangökçe sahnede yer aldı.

Konser programında, yaşadıkları dönemde Barok Müziğine değer kazandırmış besteciler Georg Friedrich Händel, Antonio Vivaldi, Jean-Philippe Rameau, Antonio Caldara, Jacques Lambert du Buisson, Giovanni Bononcini, Francesco Cavalli’ye ait eserler icra edildi.

Ayrıntı Yayınları
Günışığı Kitaplığı

12. Uluslararası İstanbul Opera Festivali 8-10 ve 11 Temmuz’da, Wolfgang Amadeus Mozart’ın “Saraydan Kız Kaçırma” operasıyla devam edecek.

FACEBOOK YORUMLARI

Yorum

Haber Merkezi

Read Previous

Akademi’den 395 Kişiye Üyelik Daveti

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Lütfen gördüğünüz rakamları bitişik olarak yazınız! *