12 Yazardan Yalnızlığın Anatomisi

Bahadır Elal, Özge Baydaş Sayılgan, Aynülhayat Uybadın, Esra Kaya Erdoğan, Yasin Yeşilyurt, Sümeyra Buran, Mustafa Caner, Mehmet Dere, Elif Madakbaş Gülener, Kübra Sultan Yüzüncüyıl, Gülüm Şener ve Özlem Oğuzhan’ın yazılarıyla Yalnızlığın Kitabı Karakarga Yayınları’ndan okurlarla buluşuyor.

Özlem Oğuzhan’ın yayıma hazırladığı Yalnızlığın Kitabı’nda farklı alanlardan 12 isim yalnızlığın bambaşka boyutlarını anlatıyor, yalnızlığa kendi yorumlarını katıyor ve çok katmanlı anlamlar yüklenen yalnızlığa başka pencerelerden bakmamızı sağlıyor.

“Kulaklık, müziğin uçsuz bucaksız diyarlarına daha hızlı geçebilmemi, hatta uğraştığım bir şey varsa onun içinde daha derine doğru yol kat edebilmemi sağlıyor. Tıpkı büyük bir şehrin en kalabalık meydanındaki bir kafede otururken hissettiğiniz yalnızlık gibi. Âdeta gezegen değiştirmekle ilgili bir şey, değil mi Thoreau?

‘Zamanın büyük çoğunluğunda yalnız olmanın sağlıklı olduğunu düşünüyorum. Birileriyle beraber olmak, en iyileriyle bile olsa, kısa süre sonra yorucu ve tüketici bir hâl alır. Yalnız olmayı seviyorum. Yalnızlıktan daha arkadaş canlısı bir arkadaş görmedim.’”

Vinkmag ad

FACEBOOK YORUMLARI

Yorum

Read Previous

Pakistan’dan Yükselen Adalet Sesi: Namus Adına

Read Next

Murat Uyurkulak’tan Yeni Öykü Kitabı: “Hoca, Baba, Amca, Ben”

Leave a Reply

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Lütfen gördüğünüz rakamları bitişik olarak yazınız! *