17. Tudem Edebiyat Ödülleri Roman Yarışması Sonuçlandı

17. Tudem Edebiyat Ödülleri’nde yetişkin edebiyatı alanında ve roman dalında düzenlenen yarışmada birincilik ödülü “Bay Erdal’ın Tehlikeli Alakaları” dosyasıyla Cem Aydoğan’a değer görüldü.

Türkçe edebiyata çağdaş ve özgür eserler kazandırmak amacıyla 2003’ten bu yana düzenlenen Tudem Edebiyat Ödülleri sonuçlandı. Yarışma bu yıl yetişkin edebiyatı alanında roman dalında, çocuk edebiyatı alanında ise resimli kitap dalında düzenlendi.

Roman yarışmasında eserleri Asuman Kafaoğlu-Büke, Beliz Güçbilmez, Ceyhan Usanmaz, Hüseyin Kıran ve Oylum Yılmaz’dan oluşan seçici kurul değerlendirdi. 65 dosyayı değerlendiren seçici kurul, birincilik ödülünü “Bay Erdal’ın Tehlikeli Alakaları” dosyasıyla Cem Aydoğan’a değer buldu.

İkincilik ödülünü ”Miras” adlı dosyasıyla Canan Özdek kazanırken, üçüncülük ödülü ise ”Tanrı Küçük Tahta Parçalarını Sevmezdi” adlı dosyasıyla Pınar Seyhun’un oldu.

Dereceye giren yazarlar, heykeltıraş Ozan Ünal’ın tasarladığı heykellerinin yanı sıra sırasıyla 10 bin TL, 7 bin 500 TL ve 5 bin TL ile ödüllendirilecek.

Çocuk edebiyatında birincilik ödülü ‘Düş Kurdu’nun

17. Tudem Edebiyat Ödülleri’nin çocuk edebiyatı alanında resimli kitap dalında düzenlenen yarışmasında ise birincilik “Düş Kurdu” dosyasıyla Serap Deliorman ile Mehtap Temiz’in oldu.

Ayfer Gürdal Ünal, Can Göknil, Deniz Üçbaşaran, M. Banu Aksoy ve Sedat Sever’den oluşan seçici kurul 97 dosyayı değerlendirdi. Yarışmanın sonucunda birincilik ödülü “Düş Kurdu” dosyasıyla Serap Deliorman ve Mehtap Temiz’e değer görülürken, ikincilik ödülünü “Evden Çıktığımda” adlı sessiz kitabıyla Burcu Yılmaz, üçüncülük ödülünü ise “Gece Parlayan” adlı resimli öyküleriyle Ahmet Uzun ve Tuba Kumaş kazandı.

Şubat ayının sonunda sonuçlanan yarışmada dereceye giren yazarlar, heykeltıraş Ozan Ünal’ın tasarladığı heykellerinin yanı sıra sırasıyla 10 bin TL, 7 bin 500 TL ve 5 bin TL ile ödüllendirildi.

Vinkmag ad

FACEBOOK YORUMLARI

Yorum

Read Previous

23. Uçan Süpürge Kadın Filmleri Festivali Online Olacak

Read Next

Bavul Dergi, Nisan 2020 Sayısıyla E-Dergi Formatında ve Ücretsiz

Leave a Reply

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Lütfen gördüğünüz rakamları bitişik olarak yazınız! *