18. Akbank Kısa Film Festivali’nin Jüri Üyeleri Açıklandı

21 – 31 Mart 2022 tarihleri arasında gerçekleşecek 18. Akbank Kısa Film Festivali’nin jüri üyeleri belli oldu.

Ulusal Yarışma Festival Kısaları ana jürisinde Oyuncu Büşra Develi, Yönetmen Nisan Dağ, Oyuncu Okan Bayülgen, Görüntü Yönetmeni Cevahir Şahin ve Akbank Sanat Müdürü Derya Bigalı yer alıyor. 20 yaş ve altı gençlerin kısa filme olan ilgilerini festival bünyesinde toplamaya ve bu alandaki üretimleri teşvik etmeyi amaçlayan “Genç Bakışlar” bölümü bu yıl ilk kez düzenlenecek. “Genç Bakışlar” yarışmasının ana jüri üyeleri ise; oyuncu Özge Gürel, şair, yayıncı Dündar Hızal ve yönetmen Ahu Öztürk’den oluşuyor. Beşinci kez gerçekleşecek olan Akbank Kısa Film Forum ana jüri üyeleri ise; yazar, senarist Ayfer Tunç, yönetmen Selman Nacar ve yapımcı Bulut Reyhanoğlu olarak belirlendi.

Ulusal ve uluslararası olmak üzere iki ayrı kategoride gerçekleştirilecek 18. Akbank Kısa Film Festivali Yarışma Bölümü’ne başvuran eserler arasından, festival jürisinin belirleyeceği Ulusal Yarışma bölümünde “En İyi Kısa Film” 40.000 TL, Uluslararası Yarışma bölümünde “En İyi Uluslararası Film” ise 5.000 Dolar ödülün sahibi olacak. Festivalin “Yarışma Bölümü,” “Genç Bakışlar Bölümü” ve “Akbank Kısa Film Forum” bölümleri için başvurular 24 Aralık’ta (yarın) tamamlanıyor.

TİMAŞ
TİMAŞ

​21 – 31 Mart 2022 tarihleri arasında gerçekleşecek 18. Akbank Kısa Film Festivali’nin programında “Festival Kısaları”, “Dünyadan Kısalar”, “Genç Bakışlar”, “Kısadan Uzuna”, “Deneyimler”, “Belgesel Sinema”, “Perspektif”, “Özel Gösterim”, ve “Forum” bölümleri ile atölye çalışmaları ve söyleşiler yer alıyor. Festival hakkında ayrıntılı bilgiye  buradan ulaşabilirsiniz.

Vinkmag ad

FACEBOOK YORUMLARI

Yorum

Read Previous

Ödüllü ‘Alice Müzikali’ Sahneye Geri Dönüyor

Read Next

2022 Oscar Ödülleri Kısa Listesi Açıklandı

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Lütfen gördüğünüz rakamları bitişik olarak yazınız! *

Follow On Instagram