1929 ekonomik krizinin toplumsal yaşama etkisi: Mildred Pierce

Hayatın içinde var olan tüm duyguların ustalıkla işlenip okura aktarıldığı, 30’lu yılların Amerikasında yaşanan ekonomik krizin toplumsal yaşamı nasıl sarstığını anlatan Mildred Pierce, kendinizi kahramanların yeri koyacağınız keyifli bir roman, Mildred Pierce, Alakarga Yayınları etiketi ile çıktı.

Aldatıldığını öğrendikten sonra hayata tutunmaya çalışan bir kadının çocuklarından birini kaybetmesi, diğerinin kibirli ve düşüncesiz tavırlarıyla uğraşması, yeni bir aşk, zenginlik, hayal kırıklıkları, başarılar, kayıplar…

“Mildred yavaş yavaş, sürekli fren yaparak gidiyordu. İleride, molozun bittiğini, yolun açıldığını ve asfaltın simsiyah parladığını görünce gaza bastı. Fakat frene basar basmaz araba kaydı. Farlar söndü, motor durdu. Kocaman bir alana yayılan çamurlu su birikintisinin içinde yapayalnızdı. Ayağını frenden çekince arabanın çamura gömüldüğünü hissetti. Çığlık attı.”

Popüler kültüre etkisi

Mildred Pierce, 2011’de Oscar adayı yönetmen Todd Haynes tarafından 5 bölümlük bir mini dizi halinde televizyona uyarlanmıştı. Filmin başrollerini Oscar ödüllü aktris Kate Winslet ve Evan Rachel Wood paylaşmıştı.

  • Mildred Pierce
  • Yazar: James M. Cain
  • Türü: Roman
  • Çeviri: Berkan Kirmit, İpek Kökeş
  • Baskı Yılı: Temmuz 2018
  • Sayfa Sayısı: 391 Sayfa
  • Yayınevi: Alakarga Yayınları

 

Okuma önerisi!

Tütüncü Çırağı – Robert Seethaler

Gökçesu Özgül’ün incelemesi; “Ve fail bir kişiydi; Tütüncü Çırağı
yazının tamamını okumak için TIKLAYINIZ

Kısa sürede akıcı dili, duru ve sakin anlatımı ile okuyucuyu etkisi altına alabilen Tütüncü Çırağı dokunaklı ve kuvvetli hikayesi ile de zihinlerimizde yer etmeye aday.

Vinkmag ad

FACEBOOK YORUMLARI

Yorum

Read Previous

Netflix, Mark Millar’ın hikayelerini dizi ve filmlere uyarlamaya hazırlanıyor

Read Next

Murakami’nin ilk romanı Rüzgârın Şarkısını Dinle’den şapka çıkarılacak 10 alıntı

Leave a Reply

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Lütfen gördüğünüz rakamları bitişik olarak yazınız! *