2020 Yaşar Nabi Nayır Gençlik Ödülleri Açıklandı

2020 Yaşar Nabi Nayır Gençlik Ödülleri’ni kazanan yapıtlar açıklandı. Şiir ödülü Ceren Biber’in “Hış” adlı dosyasına, öykü ödülü ise Esra Ersoy’un “Kalır” adlı dosyasına değer görüldü.

Varlık dergisinin yayına başladığı 1933 yılından bugüne kadar sürdürdüğü “Edebiyatımıza yeni değerler kazandırma” amacıyla verilen Yaşar Nabi Nayır Gençlik Ödülleri, 87’nci yılında sahiplerini buldu. Bu yıl şiir dalında Ceren Biber, öykü dalında ise Esra Ersoy ödül kazandı.

Zeynep Uzunbay, Nilay Özer, Seyyidhan Kömürcü, Ali Özgür Özkarcı ve Mehmet Erte’den oluşan şiir seçici kurulu, yaptığı değerlendirme sonucu ödülü Ceren Biber’in “Hış” adlı dosyasına verirken; Kutay Onaylı’nın “Türkolmak” ve Uğur Can Dural’ın “Kara Gömüldü” adlı dosyalarını da ‘dikkate değer’ buldu.

Nursel Duruel, Mehmet Zaman Saçlıoğlu, Hatice Meryem, Pelin Buzluk ve Selçuk Orhan’dan oluşan öykü seçici kurulu, ödülü oy çokluğuyla Esra Ersoy’un “Kalır” adlı dosyasına verirken; Sitem Şanlı’nın “Mezar Delen” adlı dosyasını da ‘dikkate değer’ buldu.

Ödül alan ve dikkate değer bulunan isimlerin söyleşi, şiir ve öyküleri Varlık dergisinde yayımlanacak.

Vinkmag ad

FACEBOOK YORUMLARI

Yorum

Read Previous

Meryl Streep ve Nicole Kidman’lı ‘The Prom’ 11 Aralık’ta Netflix’te Yayında

Read Next

7. Vancouver Türk Filmleri Festivali Online Yapılacak

Leave a Reply

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Lütfen gördüğünüz rakamları bitişik olarak yazınız! *