2021 BAFTA Televizyon Adayları Açıklandı • Kitap Eki  
TUDEM
 

2021 BAFTA Televizyon Adayları Açıklandı

 
TİMAŞ
Say Yayıncılık

2021 BAFTA Televizyon Ödülleri adayları açıklandı. 15 adaylık alan “Small Axe”, bu yıl BAFTA Televizyon Ödülleri’nde ön plana çıkan yapım oldu.

İngiliz Sinema ve Televizyon Sanatları Akademisi‘nin Birleşik Krallık yapımı en iyi dizileri ödüllendirdiği BAFTA Televizyon Ödülleri‘nin bu yılki adayları açıklandı.

FilmLoverss‘ın Deadline‘dan aktardığı habere göre, Bu yıl BAFTA Televizyon Ödülleri’nde ön plana çıkan dizi, BBC ve Amazon ortak yapımı olan Steve McQueen imzalı “Small Axe” oldu. Ödül sezonuna özellikle Prenses Diana’yı dahil eden dördüncü sezonuyla damgasını vuran “The Crown” 10 adaylık aldı. “Small Axe” böylece geçtiğimiz yıl 14 adaylık alan “Chernobyl”i de geçmiş oldu.

TİMAŞ
Günışığı Kitaplığı

En iyi mini dizi dalında yer alan “Small Axe”e aynı kategoride eşlik eden yapımlar ise ilgiyle karşılanan “I Hate Suzie”, “Adult Material”, kendisine güçlü bir hayran kitlesi oluşturan “Normal People” ve Altın Küre ödüllerinde göz ardı edilmesine tepki gösterilen “I May Destroy You” oldu.

2021 BAFTA Televizyon Ödülleri adayları şöyle:

En İyi Dram Dizisi
“Gangs of London”

“I Hate Suzie”

“Save Me Too”

“The Crown”

En İyi Komedi
“Charlie Brooker’s Antiviral Wipe”

“Rob & Romesh Vs”

“The Big Narstie Show”

“The Ranganation”

En İyi Mini Dizi
“Adult Material”

“I May Destroy You”

“Normal People”

“Small Axe”

En İyi Erkek Oyuncu
John Boyega – “Small Axe”

Josh O’Connor – “The Crown”

Paapa Essiedu – “I May Destroy You”

Paul Mescal – “Normal People”

Shaun Parkes – “Small Axe”

Waleed Zuaiter – “Baghdad Central”

En İyi Kadın Oyuncu
Billie Piper – “I Hate Suzie”

Daisy Edgar-Jones – “Normal People”

Hayley Squires – “Adult Material”

Jodie Comer – “Killing Eve”

Letitia Wright – “Small Axe”

Michaela Coel – “I May Destroy You”

En İyi Yardımcı Erkek Oyuncu
Kunal Nayyar – “Criminal”

Malachi Kirby – “Small Axe”

Michael Sheen – “Quiz”

Michael Ward – “Small Axe”

Rupert Everett – “Adult Material”

Tobias Menzies – “The Crown”

En İyi Yardımcı Kadın Oyuncu
Helena Bonham Carter – “The Crown”

Leila Farzad – “I Hate Suzie”

Rakie Ayola – “Anthony”

Siena Kelly – “Adult Material”

Sophie Okonedo – “Criminal”

Weruche Opia – “I May Destroy You”

En İyi Erkek Oyuncu (Komedi)
Charlie Cooper – “This Country”

Guz Khan – “Man Like Mobeen”

Ncuti Gatwa – “Sex Education”

Joseph Gilgun – “Brassic”

Paul Ritter – “Friday Night Dinner”

Reece Shearsmith – “Inside No. 9”

En İyi Kadın Oyuncu (Komedi)
Aimee Lou Wood – “Sex Education”

Daisy Haggard – “Breeders”

Dais May Cooper – “This Country”

Emma Mackey – “Sex Education”

Gbemisola Ikumelo – “Famalam”

Mae Martin – “Feel Good”

En İyi Tek Bölümlük Dram
“Anthony”

“BBW (On The Edge)”

“Sitting In Limbo”

“The Windermere Children”

En İyi Uluslararası Dizi
“Little America”

“Lovecraft Country”

“Unorthodox”

“Welcome to Chechnya: The Gay Purge (Storyville)”

FACEBOOK YORUMLARI

Yorum

Haber Merkezi

Read Previous

Diskdünya Serisinin 23. Kitabı ‘Carpe Jugulum’ Raflarda

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Lütfen gördüğünüz rakamları bitişik olarak yazınız! *