22. Bilimkurgu Öykü Yarışması’nın Birincisi, ‘Deri’ Adlı Öyküsüyle Şehriban Genç

Türkiye Bilişim Derneği (TBD) tarafından 22’ncisi düzenlenen Bilimkurgu Öykü Yarışması’nda kazananlar açıklandı. Yarışmanın birincisi “Deri” adlı öyküsüyle Şehriban Genç oldu.

22. Bilimkurgu Öykü Yarışması’nda ödül kazanan yapıtlar belli oldu. 274 öykünün katıldığı yarışmada on öykü ön elemeyi geçerek finale kaldı.

Asiye Bendon, Cem Kılıçarslan, Ekin Açıkgöz, Kadir Yiğit Us, Koray Özer, Seda Uyanık, Sedef Özkan ve Tevfik Uyar’dan oluşan seçici kurulun değerlendirmesiyle birincilik ödülü “Deri” adlı öyküsüyle Şehriban Genç’e değer görüldü. Genç öyküsünde bir adamın ölen karısının yerini alan androidin trajik hikâyesine odaklanıyor.

TİMAŞ
TİMAŞ

Yarışmanın ikincisi “Nemesis” adlı öyküsüyle Nur İpek Önder Mert oldu. Yazar öyküsünde ekolojik bir dizi felaket sonrası dünyanın yaşanmaz hale geldiği gelecekte bir grup insanın hayata kalma mücadelesini anlatıyor.

Üçüncülük ödülünü ise “Bakışlarımdan Bellidir” adlı öyküsüyle Meryem Demirli kazandı. Öyküde genç bir kadının patriarkal bir aileye gelin olmak üzereyken başına gelenler konu ediniyor.

Öykülere şuradan ulaşılabilir.

Vinkmag ad

FACEBOOK YORUMLARI

Yorum

Read Previous

“Yaprak Döker Bir Yanımız, Bir Yanımız Bahar Bahçe”

Read Next

David Lynch ve Netflix, Wisteria Dizisi İçin Bir Araya Geliyor

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Lütfen gördüğünüz rakamları bitişik olarak yazınız! *

Follow On Instagram