26. İFSAK Ulusal Film Festivali Başlıyor

26. İFSAK ve Sainte-Pulchérie festivali başlıyor. Festival 25 Şubat-1 Mart tarihlerinde gerçekleşecek.

Bu yıl 26. kez düzenlenen İFSAK ve Sainte-Pulchérie, 25 Şubat-1 Mart tarihleri arasında Fransız Lisesi Salonları’nda izleyiciler ile buluşacak.

Duvar’da yer alan habere göre, İFSAK 40. Ulusal Kısa Film Ve Belgesel Yarışması’na katılan filmler bu yıl İFSAK sinema biriminden Berna Kuleli, Murat Çetinkaya  ve yapımcı Sadik İncesu tarafından izlenerek ön elemeyi geçen filmler belirlendi. Geçen filmler yönetmen Yeşim Ustaoğlu tarafından değerlendirilerek en iyiler belirlenecek.

En iyi kurmaca, en iyi belgesel, en iyi canlandırma, en iyi deneysel dallarında ödül alan filmler 1 Mart 2020 Pazar günü Sainte-Pulcherie  Fransız Lisesi’nde yapılacak ödül töreninde açıklanacak. Ödül töreninin ardından bu yıl ödül alan filmlerin gösterimi de Sainte-Pulcherie  Fransız Lisesi’nde  yapılacak.

SEYFİ TEOMAN’IN ANISINA SÖYLEŞİ

27 Şubat Perşembe günü saat 19:30’da İFSAK salonunda, 2012 yılında vefat eden yönetmen Seyfi Teoman anısına bir söyleşi  gerçekleşecek. Bu söyleşiye Yamaç Okur, Enis Köstepen, Özcan Vardar ve Emin Alper katılacak.

YEŞİM USTAOĞLU İLE SÖYLEŞİ

Festivalin son günü olan 1 Mart 2020 tarihinde, yarışmanın tek seçicisi olan yönetmen Yeşim Ustaoğlu ile Rıza Kıraç’ın gerçekleştireceği bir söyleşi de olacak.

Vinkmag ad

FACEBOOK YORUMLARI

Yorum

Read Previous

16. Akbank Kısa Film Festivali Jüri Üyeleri ve Yarışma Filmleri Açıklandı

Read Next

Amadeus İzleyicilerle Buluşuyor

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Lütfen gördüğünüz rakamları bitişik olarak yazınız! *

Follow On Instagram