27. İstanbul Caz Festivali Genç Cazcılarını Belirledi

Genç Caz’da sahne alacaklar belirlendi. Seçilenler parklarda caz konserlerinde yer alacak.

İstanbul Kültür Sanat Vakfı (İKSV) tarafından sonbahar aylarında gerçekleştirilecek olan 27. İstanbul Caz Festivali kapsamındaki Genç Caz konserlerinde sahne alacak müzisyenler belirlendi. Caz Festivali kapsamında bu yıl 18. kez düzenlenen Genç Caz konserleri için başvuruda bulunan grup ve solo projeler arasından 11-12 Temmuz tarihlerinde Salon İKSV’de yapılan değerlendirme sonrasında seçilen isimler Afroloji, An Quartet, Büşra Kayıkçı, Deli Bakkal, Saynur Eren Duo Project ve Udgang Trio oldu.

Genç Caz Değerlendirme Konserleri, korona virüsü önlemleri dikkate alınarak, 11-12 Temmuz tarihlerinde Salon İKSV’de seyircisiz olarak gerçekleştirildi. Konserler, İKSV’nin Youtube kanalından canlı olarak yayımlandı.

Türkiye’de amatör veya yarı profesyonel olarak müzikle ilgilenen genç müzisyen ve toplulukların festival programında yer alabilecekleri bir platform oluşturmayı amaçlayan Genç Caz’ın Seçici Kurulu’nda bu sene müzisyen Aycan Teztel, müzisyen Ayşe Tütüncü, müzisyen Cenk Erdoğan, müzik yazarı Feridun Ertaşkan, müzik yazarı ve yapımcı Hülya Tunçağ, müzisyen Kalben, müzisyen Selen Gülün, müzisyen Volkan Öktem, gazeteci Yekta Kopan, radyo programcısı Dr. Hakan Rauf Tüfekçi ve İstanbul Caz Festivali Direktörü Harun İzer yer aldı.

Değerlendirme konserlerinin sonrasında seçilen grup ve solo projeler 27. İstanbul Caz Festivali’nin Parklarda Caz konserlerinde yer alacak.

Vinkmag ad

FACEBOOK YORUMLARI

Yorum

Read Previous

Yürek Burkan, Aşk Dolu Bir Deniz Hikâyesi: Arafta Aşk

Read Next

Kısa Filmler ‘Köprü’de Buluşuyor

Leave a Reply

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Lütfen gördüğünüz rakamları bitişik olarak yazınız! *