KitapEki
    27. İstanbul Caz Festivali Sona Erdi • Kitap Eki
 
TUDEM
 
DESTEK

27. İstanbul Caz Festivali Sona Erdi

27. İstanbul Caz Festivali sona erdi. Festivalin konser kayıtları online izlenebilecek.

İstanbul Kültür Sanat Vakfı (İKSV) tarafından düzenlenen 27. İstanbul Caz Festivali, yeni tip korona virüsü önlemleri doğrultusunda düzenlenen son konserle sona erdi. İstanbul Açık Hava Gösteri Merkezi Kuruçeşme’de kısıtlı seyirci ve sosyal mesafe kuralları gözetilerek yapılan etkinliğin son konserinde, piyanist Büşra Kayıkçı’nın yanı sıra gitarist Bilal Karaman’ın öncülüğündeki MANOUCHE A LA TURCA sahne aldı.

Festival Direktörü Harun İzer, “Tabii festivalin enerjisi geçtiğimiz yıllara göre biraz farklı oldu, oturma düzeni, sosyal mesafe gibi etkenlerle ama bunun da kendi içerisinde olumlu tarafları olduğunu gördük. Mesela oturan seyircinin dinlemeye daha fazla odaklanabilmesi kendi içerisinde ayrıca güzel bir şey olduğunu söyleyebilirim. Aslında burada önemli olanın her halükarda kültür sanat hayatının devam etmesi, seyircilerin sanatla, müzikle buluşabilmesi, kültür sektörünün tüm paydaşları için bu tür etkinlikleri sürdürmesi sanırım. Çünkü bu alanda Türkiye’de kazanılan tecrübeler sekteye uğrarsa bu kurumsallığı kaybedebiliriz” ifadelerini kullandı.

 
KitapEki
Say Yayıncılık

İstanbul Valiliği’nin İstanbul’da korona virüsü salgını gerekçe gösterilerek, açık alanlarda konser, gösteri, festival vb. etkinlikleri yasaklaması nedeniyle 27. İstanbul Caz Festivali kapsamında 13 ve 14 Eylül’de gerçekleştirilmesi planlanan etkinlikler iptal edildi.

27. İstanbul Caz Festivali’nin konser kayıtları, 20 Eylül’den itibaren 1 ay boyunca “online.iksv.org” adresinden izlenebilecek. (AA)

FACEBOOK YORUMLARI

Yorum

Haber Merkezi

Read Previous

Aspendos Festivali, ‘Genç Opera Yıldızları’ Konseriyle Sona Erdi

Read Next

‘Malcolm & Marie’nin Hakları Netflix’in Oldu

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Lütfen gördüğünüz rakamları bitişik olarak yazınız! *