KitapEki
    40. İstanbul Film Festivali'ne Başvurular Başladı • Kitap Eki
 
TUDEM
 
DESTEK

40. İstanbul Film Festivali’ne Başvurular Başladı

İstanbul Film Festivali’ne 2021 yılının başvuruları açıldı. Festival programında yer alacak filmler için son başvuru tarihi 26 Mart.

İstanbul Kültür Sanat Vakfı (İKSV) tarafından düzenlenen 40. İstanbul Film Festivali’ne başvurular başladı. Festival, 40. yılında yeni festival formatıyla 2 Nisan’da çevrimiçi olarak başlayacak.

İKSV’den yapılan açıklamaya göre, 2 Nisan’da çevrimiçi olarak başlayacak olan festival, haziran ayında da yarışmalı bölümleriyle sinemalarda, açık hava mekanlarında ve yine çevrimiçi olarak izleyicilerle buluşacak. Ulusal yarışmalar ise 18-29 Haziran’da yapılacak.

 
KitapEki
Say Yayıncılık

Türkiye Sineması bölümündeki filmler Ulusal Yarışma, Ulusal Belgesel Yarışması ve Ulusal Kısa Film Yarışması başlıkları altında izleyicilerle buluşacak. Ulusal Yarışma’da büyük ödül olarak En İyi Film’e “Altın Lale” verilecek, ayrıca festivalin kurucularından Onat Kutlar adına “Jüri Özel Ödülü”, “En İyi Yönetmen”, “En İyi Kadın Oyuncu”, “En İyi Erkek Oyuncu”, “En İyi Senaryo”, “En İyi Görüntü Yönetmeni”, “En İyi Kurgu” ve “En İyi Özgün Müzik” dallarında da birer ödül sunulacak. Festivalde ayrıca Seyfi Teoman adına da “En İyi İlk Film Ödülü” verilecek.

40. İstanbul Film Festivali Türkiye Sineması Danışma Kurulu, sinema yazarları Engin Ertan, Kaan Karsan, Nil Kural ve Esin Küçüktepepınar’dan oluşuyor.

Festival programında yer alacak filmler için son başvuru tarihi 26 Mart olarak açıklandı.

FACEBOOK YORUMLARI

Yorum

Haber Merkezi

Read Previous

Jorge Luis Borges Can Yayınları’nda

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Lütfen gördüğünüz rakamları bitişik olarak yazınız! *