5. Uluslararası Mardin Bienali 2021’e Ertelendi

Mardin Bienal Yürütme Komitesi, 5. Uluslararası Mardin Bienali’ni koronavirüs nedeniyle ertelediklerini duyurdu. Açıklamada “Tıpkı baharla dönüp gelen çimenler gibi biz de her zamankinden daha coşkulu, daha hayat dolu olarak geri döneceğiz. Bienal şimdilik kısık ateşte pişmeye devam ediyor” denildi.

Mardin Bienal Yürütme Komitesi, müzakere ve görüşmelerin ardından koronavirüs (Covid-19) ile ilgili gelişen durum nedeniyle bienali erteleme kararı aldı.  Komiteden yapılan yazılı açıklamada şu ifadelere yer verildi:

“Bu evrensel derin düşünme ânını fırsat bilerek bu esnada kendi sürecimizi yeniden gözden geçirip, eriştiğimiz çevreyi genişleterek bölgeyle olan bağlarımızı derinleştirmek niyetindeyiz. Bu dönemde bölgede çalışan insanların işlerini daha yakından tanıma fırsatı bulduğumuz, sanatçılarımızla daha anlamlı, daha incelikli ve daha samimi biçimde sohbet edebildiğimiz ve izleyicilerimizin alışkanlıklarının yanı sıra kullandığımız mekânların tarihleri hakkında da daha fazla şey öğrendiğimiz için mutluyuz. Küresel anlamda konuşacak olursak karantina döneminin yaratmış olduğu bağlamda daha alternatif ve ütopyacı teorilerimiz uygulanabilirlik kazanmaktadır.

‘Daha coşkulu geri döneceğiz’

Acelesiz ve planlı bir çabayla geçmişin ve bugünün toplumsal ekoloji deneylerinin bazılarını geleceğin prototipleri olarak yeniden gözden geçirip geliştirmeyi umuyoruz. Tıpkı baharla dönüp gelen çimenler gibi biz de her zamankinden daha coşkulu, daha hayat dolu olarak geri döneceğiz. Bienal şimdilik kısık ateşte pişmeye devam ediyor.”

 

Kaynak: ArtDogİstanbul

Vinkmag ad

FACEBOOK YORUMLARI

Yorum

Read Previous

73. Cannes Film Festivali Seçkisi Açıklandı

Read Next

Sistematik Irkçılığı Anlatan ‘Just Mercy’ Filmi Ücretsiz Erişime Açıldı

Leave a Reply

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Lütfen gördüğünüz rakamları bitişik olarak yazınız! *