’93 Yazı’ belgeseli yayında: Türkiye müzik tarihinin unutulmaz dönemi

GAİN’in yeni belgeseli “93 Yazı” yayınlandı. Belgesel, Türkiye’de 1992 yılında Bryan Adams ile başlayan ve Michael Jackson, Madonna, Metallica, Bon Jovi, Guns’n Roses gibi isimlerle devam eden stadyum konserleri dönemini, işin en başındaki isim olan Ahmet San’ı merkezine alarak anlatıyor.

GAİN’in yeni belgeseli “93 Yazı” yayınlandı. Belgesel, Türkiye’de 1992 yılında Bryan Adams ile başlayan, çok sayısı ünlü isim ve grup ile devam eden stadyum konserleri dönemini, işin en başındaki isim olan Ahmet San’ı merkezine alarak anlatıyor.

Belgeselde Teoman, Meltem Cumbul, Murat Abbas, Yasemin Mori, Melis Danişmend, Şafak Ongan, Güven Erkin Erkal, Kanat Atkaya, Özer Sarısakal, Doğu Yücel ve Deniz Toksoy gibi döneme tanıklık etmiş müzisyen, yorumcu, müzik yazarı ve gazetecilerin aktardığı hatıralar ile o dönem basına yansıyan görüntüler de yer alıyor.

1992 yılında Bryan Adams Türkiye’nin gerçek anlamdaki ilk stadyum konserini verirken gazeteler Michael Jackson’ın Türkiye’ye geleceği haberini baş sayfadan duyuruyordu. O yıllarda tecrübeli bir organizatör olan Ahmet San, birbirini ardına yaptığı dev stadyum konserleriyle 1993 yazını Türkiye müzik tarihinin en özel dönemlerinden biri haline getirmişti.

GAİN’in yeni belgeseli “93 Yazı” ile bu dönemi ve Metallica, Guns N’ Roses, Sting, Michael Jackson, Elton John, Bon Jovi, Scorpions ve Madonna konserlerinin perde arkasında yaşananları Ahmet San’ın kendi anlatımıyla izleyiciye aktarıyor.

Ünlü müzisyenler, yorumcular, müzik yazarları, gazeteciler gibi müzik dünyasının yakından tanıdığı, o dönemin tanığı olan isimler konserlerin kendilerinde yarattığı heyecanı ve anılarını anlatıyor.

Yönetmenliğini Sercan Subaşı’nın, yapımcılığını Ümit Oktay Aymelek’in üstlendiği “93 Yazı”, GAİN’de izlenebiliyor.

Vinkmag ad

FACEBOOK YORUMLARI

Yorum

Read Previous

Pennywise dizi olarak geliyor!

Read Next

Ben Bu Problemleri Çatır Çatır Çözerim

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Lütfen gördüğünüz rakamları bitişik olarak yazınız! *

Follow On Instagram