Afşin Kum’un Ödüllü Romanı Netflix Dizisi Oluyor!

Geçtiğimiz günlerde yayımlanan ‘Kübra’ Afşin Kum’un ilk romanı Sıcak Kafa, Netflix dizisi oluyor. 
Netflix dün düzenlediği etkinlikle Türkiye yapımı ilk filmi olan Yarına Tek Bilet ve yeni dizileri Şimdiki Aklım Olsaydı, Fatma ve Sıcak Kafa hakkında ilk detayları paylaştı.
 
Yeni dönem için hazırlanan dizi, Afşin Kum’un Sıcak Kafa adlı romanına dayanıyor. Sıcak Kafa 2017 GİO Ödüllerinde en iyi roman ödülünü almıştı. 
 
Sıcak Kafa’nın konusu:

Dil ve konuşma yoluyla, zihinden zihine bulaşan bir delilik salgınının alt üst ettiği dünyada, gizemli bir şekilde bu hastalıktan etkilenmeyen tek kişi, eski bir dilbilimci olan Murat Siyavuş’tur. Acımasızlığıyla ünlü Salgınla Mücadele Kurumu tarafından arandığını öğrenen Murat, saklandığı kurtarılmış bölgeden kaçmak ve yangınlar içindeki İstanbul’un gizemli dehlizlerinde hastalığın ona mirası olan “sıcak kafa”sının sırrının peşine düşmek zorunda kalır.

Yazarımızın yeni romanı Kübra geçtiğimiz günlerde raflarda yerini aldı. Yazarımızla söyleşi talepleriniz için bize her zaman ulaşabilirsiniz.

TİMAŞ
TİMAŞ
YAZAR HAKKINDA 
 
1972 İzmir doğumlu. Boğaziçi Üniversitesinde bilgisayar mühendisliği, Bilgi Üniversitesinde sinema-televizyon öğrenimi gördü. 1997’den bu yana çeşitli kurumlarda yazılımcı ve yönetici olarak çalıştı. 2010 yılından itibaren Afili Filintalar sitesinde ve Ot dergisinde deneme ve öyküleri yayınlandı. 50 Şahane Hikâye ve İstanbul 2099 öykü derlemelerine öyküleriyle katıldı. İlk romanı Sıcak Kafa, ilgiyle karşılandı, 2017 GİO Ödüllerinde en iyi roman ödülünü aldı. İkinci romanı Kübra, Şubat 2020’de yayınlandı. 

Vinkmag ad

FACEBOOK YORUMLARI

Yorum

Read Previous

Epsilon Yayınevi’nden Yeni Bir Çizgi Roman Dizisi

Read Next

Atiye’nin 2. Sezonu İçin Tarih Verildi

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Lütfen gördüğünüz rakamları bitişik olarak yazınız! *

Follow On Instagram