Agatha Christie’nin Türkiye’de hiç yayımlanmamış romanı; Örümcek Ağı

Polisiye edebiyatın kraliçesi Agatha Christie’nin Türkiye’de hiç yayımlanmamış romanı Örümcek Ağı, Altın Kitaplar etiketiyle raflardaki yerini aldı.

Agatha Christie’nin 1954 yılında kaleme aldığı ve Londra’daki Savoy Tiyatrosu’nda 774 kez sahnelenen Örümcek Ağı adlı oyun, Charles Osborn tarafından romanlaştırıldı.

Ünlü bir diplomatın karısının, evinin salonunda bir ceset bulmasıyla başlayan macera, okurları Christie’nin kıvrak zekâsına bir kez daha hayran bırakacak.

Gizem dolu olaylar

Dışişlerinde gelecek vaat eden saygın bir diplomatın karısı olan Clarissa sürekli düş kurmakta, varsayımlar üretmektedir. Yine bir gün, “Aşağıya indiğimde kütüphanede bir ceset bulursam ne yaparım?” diye düşünür.

Ve sonunda ne yapacağını görme şansını yakalar, bir ceset bulur… hem de evinin salonunda. Onu ortadan kaldırma çabası içinde, evindeki konuklardan kendisine destek vermelerini ve suç ortağı olmalarını ister. Ancak tam da cesedi yok edip, katili araştırma çabalarına giriştikleri sırada bir polis müfettişi çıkagelir ve bu gizem dolu olayların başlangıcı olur.

  • Örümcek Ağı
  • Yazar: Agatha Christie
  • Çeviri: Çiğdem Öztekin
  • Türü: Roman
  • Baskı Yılı: Mayıs 2018
  • Sayfa Sayısı: 192 Sayfa
  • Yayınevi: Altın Kitaplar

 

Okuma önerisi!

Ümit Mutlu’nun incelemesi; Ölümle Kalım Arasında, Sonsuzluğun Ortasında
yazının tamamını okumak için TIKLAYINIZ

George Saunders‘ın kaleme aldığı Arafta, insanlığın hiçbir zaman yok olmayacak korkusuna ve daimi tartışma konusuna yönelik yenilikçi, güçlü ve derinden sarsıcı bir roman.

Vinkmag ad

FACEBOOK YORUMLARI

Yorum

Read Previous

George Saunders’ın romanı Arafta 50 yılın en iyileri arasında!

Read Next

Edebiyatın dijital hafızası Keçi’nin 9. sayısı yayında!

Leave a Reply

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Lütfen gördüğünüz rakamları bitişik olarak yazınız! *