Ahmet Ümit ve Cem Erciyes ‘Mimarlık ve Edebiyat’ı tartışacak

İstanbulSMD tarafından düzenlenen ‘Mimarlık ve…’ buluşmalarının 3.’süne Yazar Ahmet Ümit ile Gazeteci – Yayıncı Cem Erciyes katılacak.

“Mimarlık ve …” buluşmalarının üçüncüsü, “Mimarlık ve Edebiyat” başlığı altında 31 Ekim’de SALT Galata’da gerçekleşecek.

Polisiye romanlarıyla tanınan Yazar Ahmet Ümit ile Gazeteci – Yayıncı Cem Erciyes, mimarlık ve edebiyatın kent, mekan ve bellek üzerinden ortak özelliklerini tartışacak.

Ahmet Ümit ile Cem Erciyes ayrıca, edebiyatta mekan kurgularının kentsel mimariyle bağlantısı ve İstanbul’un mekânsal algısının edebiyat alanına katkısını da irdeleyecek.

“Mimarlık ve …” adlı paneller serisi ile İstanbulSMD (İstanbul Serbest Mimarlar Derneği), mimarlık dışındaki alanlarda çalışanlarla, mimarlığı ve kentleşmeyi bir arada tartışmaya açıyor.

İstanbul Serbest Mimarlar Derneği’nin Kalebodur’un destekleri ile Salt Galata’da düzenlediği “Mimarlık Ve…” buluşmaları üçüncü kez 31 Ekim Pazartesi günü, 19.00-20.30 saatleri arasında “İstanbulSMD ve Kalebodur’la Pazartesi Buluşmaları – Mimarlık ve Edebiyat” başlığı altında gerçekleşecek. Panelde, edebiyatta mekân kurgularının kentsel mimari ile bağlantısı ve İstanbul’un mekânsal algısının edebiyat alanına katkısı birlikte konuşulacak.

Etkinlik herkese açık ve ücretsiz olacak.

Vinkmag ad

FACEBOOK YORUMLARI

Yorum

Read Previous

Güneş Balçıkla Sıvanmaz

Read Next

İki alem arasında salınıp duran bir halkın boşluğu…

Leave a Reply

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Lütfen gördüğünüz rakamları bitişik olarak yazınız! *