KitapEki
    Aileye Rağmen Birey Olmak • Kitap Eki
 
TUDEM
 
DESTEK

Aileye Rağmen Birey Olmak

Eğitimci Aylin Göçmen bu kez aile senaryolarının hayatımız üzerindeki etkisini kaleme alıyor.  Siyah Kuğu’dan çıkan kitap karakterimiz ve geleceğimizin inşasında ailenin etkisini çarpıcı örneklerle yorumluyor.

“Bizler, geçmişimizi sırtımızda taşıyan yetişkin çocuklarız.”

 
KitapEki
Say Yayıncılık

Bir çocuğun kişiliği nasıl şekillenir? Nasıl olduğu kişi haline gelir? Ailenin çocuğun kişiliğini etkileyebilecek, yaşam tercihlerini, becerilerini geliştirebilecek gücü var mıdır?

Eğitimci Aylin Göçmen bu kez aile senaryolarının hayatımız üzerindeki etkisini kaleme alıyor.  Siyah Kuğu’dan çıkan kitap karakterimiz ve geleceğimizin inşasında ailenin etkisini çarpıcı örneklerle yorumluyor.

Kitaba dair…

Aileye Rağmen Birey Olmak okuyucunun, çocuk yetiştirme sürecinde anne-babaların ve toplumun yaşam biçiminin etkilerini açıkça görmesini sağlıyor. Farkındalıkların artmasını ve sorunların daha iyi anlaşılmasını kolaylaştırıyor. Kitap anne-babaların çocuklarını yetiştirme sürecinde yaşanan güçlükleri aşmaları için rehber niteliğinde.

Hayatımızı kim seçiyor? Biz mi yoksa?

Hayat tercihlerimizi belirleyen, ailemiz tarafından nasıl bir tutumla ve hangi mesajlarla büyütüldüğümüzdür.  Hayatımız boyunca; bir zamanlar bizi ailemizin gördüğü şekilde görecek, anne babamızın davrandığı gibi davranacak insanları kendimize dost seçer, sevgilimizde, eşimizde çocukluk senaryolarımıza karşılık gelen karakterleri arar, geçmişimizden yansımalar bulmaya çalışırız. Aslında farkında olmadan ihtiyaç duyduğumuz, insanların bize geçmişte ailemizin davrandığı gibi davranmasıdır; çünkü acılarımızla boğuşurken çoğu zaman fark etmesek de bizler, geçmişimizi sırtımızda taşıyan yetişkin çocuklarız.

Aylin Göçmen Kimdir?

1969, Lüleburgaz doğumludur. İstanbul Üniversitesi’nde başladığı eğitimini, İngiltere’de Buckingham Üniversitesi’nde tamamlamıştır. 15 yıla yakın süre eğitim sektöründe yönetici olarak çalışmış, bu süre boyunca çok sayıda seminerler vermiştir.

BirGün gazetesi eğitim sayfasında köşe yazıları yazmış olan Aylin Göçmen’in,  Yeniden Öğrenme adlı bir kitabı bulunmaktadır.

  • Aileye Rağmen Birey Olmak
  • Yazar: Aylin Göçmen
  • Türü: Kişisel Gelişim
  • Baskı Yılı: 2017
  • Sayfa Sayısı: 200 Sayfa
  • Yayınevi: Siyah Kuğu Yayınları

FACEBOOK YORUMLARI

Yorum

Haber Merkezi

Read Previous

Çocuklara Kıymayın Efendiler

Read Next

Ernest Hemingway’in yaşama ve yazmaya dair söylediği 15 anlamlı söz

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Lütfen gördüğünüz rakamları bitişik olarak yazınız! *