“Almanya’ya Göçün Hatıra Defteri” belgeseli için sürpriz bir kısa film

Merakla beklenen belgesel için çekilen Acı-Tatlı Vatan kısa filminin çok özel kamera arkası görüntüleri de izleyicilerle paylaşıldı.

Nebil Özgentürk ve ekibi “Almanya’ya Göçün Hatıra Defteri” belgeseli için sürpriz bir kısa film çekti. Merakla beklenen belgesel için çekilen Acı-Tatlı Vatan kısa filminin çok özel kamera arkası görüntüleri de izleyicilerle paylaşıldı.

Destek Yayınları yazarlarından Nebil Özgentürk’ün hazırladığı “Almanya’ya Göçün Hatıra Defteri” belgeseli, “Acı ve Tatlı Vatan – Hüzünlerle Geçtim Aranızdan” isimli bir kısa film ile taçlandı. Başta Yabancı Damat ve İkinci Bahar olmak üzere, dizi ve filmlerin en hakiki Anteplisi, Memik Amcası ve tabii ki ustalar ustası Arif Erkin, kısa filmde “Almanya’ya giden ilk kuşaktan bir işçi” rolünü üstleniyor. Filmde 60’lı yıllarda Almanya’ya giden işçilerin yaşadığı zor koşullar konu ediliyor. Arif Erkin’in torunları rolünü, ikiz kardeşler Ela ve Bennu Boztepe üstleniyor. İkizler, Almanya’da doğan dördüncü kuşak çocukları canlandırıyorlar.

Acı Ve Tatlı Vatan
Hüzünlerle Geçtim Aranızdan…

Inter-Doga prodüktörlüğünde 1,5 yıl önce yapımına başlanan, Almanya’ya göçün bin bir renginin anlatıldığı belgesel, 2017 yılında Köln Nazım Hikmet Kültür Sanat Vakfı’yla Dayanışma Derneği ve Inter-Doga Başkanı Günay Çapan’ın ev sahipliğinde gala-özel bölümünün ilk gösterimini yapmıştı. Merakla beklenen belgesel için çekilen Acı-Tatlı Vatan kısa filminin çok özel kamera arkası görüntüleri de izleyicilerle paylaşıldı.

“Acı ve Tatlı Vatan – Hüzünlerle Geçtim Aranızdan” ilk 2 dakika

Vinkmag ad

FACEBOOK YORUMLARI

Yorum

Read Previous

Charles Dickens’ın tarihsel bir romanı: İki Şehrin Hikayesi

Read Next

Dr. Carin Bondar’ın kaleminden Seksin Doğası

Leave a Reply

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Lütfen gördüğünüz rakamları bitişik olarak yazınız! *