Amerikalı Sinemacı Stuart Gordon Hayatını Kaybetti

Kitap Eki Dergisi

“Re-Animator” filminin yönetmeni Stuart Gordon 72 yaşında hayata veda etti. Yönetmenin ölüm nedeni açıklanmadı.

Kült korku filmi “Re-Animator”ın yönetmeni olarak ünlenen Amerikalı sinemacı Stuart Gordon 72 yaşında hayata veda etti. Gordon’ın eşi Carolyn Purdy-Gordon yönetmenin öldüğü haberini doğrularken neden öldüğüne dair bir açıklama yapmadı.

30 yılı aşkın kariyeri boyunca özellikle gotik korku romanları yazarı H.P. Lovecraft ve Edgar Allen Poe’nun  eserlerini sinemaya uyarlayan Stuart Gordon en çok 1985 tarihli kan deryası filmi “Re-Animator” ile ünlenmişti. “From Beyond”, “The Pit and the Pendulum”, “Space Truckers” gibi filmleri yöneten ve “Honey I Shrunk The Kids” serisinin ortak yapımcılığını üstlenen Stuart Gordon 2005 tarihli “Edmond” ve 2007 tarihli “Stuck” gibi filmlerle kariyerinin son yıllarında dikkat çeken işlere imza atmıştı.

 
KitapEki
KitapEki
   

Stuart 1985’te Rolling Stone dergisine verdiği bir söyleşide “Klişeleri kırmak ve insanları uyandırmak isteyen bir tarafım var” demiş ve eklemişti: “Bunu eğlenceli buluyorum. Bence sanatın bir amacı da bu. Yani her şeyi daha önce görmediğiniz bir tarafıyla size sunmak.”

 

FACEBOOK YORUMLARI

Yorum

Haber Merkezi

Read Previous

Ceyda Düvenci İmzalı ‘Balköpüğü ile Tatlı Bir Sürpriz’ Yayımlandı

Read Next

2020 Tony Ödülleri, Koronavirüs Salgını Nedeniyle Ertelendi

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Lütfen gördüğünüz rakamları bitişik olarak yazınız! *