Amy Winehouse’u Anlatan Yeni Belgesel, Annesinin Katkısıyla Çekilecek

Ses sanatçısı Amy Winehouse’un hayatını anlatan yeni bir belgesel çekilecek. 2011’de hayatını kaybeden Winehouse’un annesi Janice Winehouse, kendisinin katkısıyla hazırlanacak yeni belgeselin “gerçek Amy”yi anlatacağını söyledi.

2011 yılında, henüz 27 yaşındayken hayata veda eden Amy Winehouse’un ölümünün 10’uncu yılında, onu anlatan yeni bir belgesel gelecek. Yapımını BBC’nin üstleneceği projeye, İngiliz sanatçının annesi Janis Winehouse katkıda bulunacak.

NTV’nin BBC’den aktardığı habere göre, 2003 yılında Multipl Skleroz (MS) hastalığı teşhisi konulan Janis Winehouse, hastalığı onu “Amy ile ilgili anılarını yok etmekle tehdit ettiği” için belgesele katılmayı seçti.

TİMAŞ
TİMAŞ

“Dünyanın benim büyüttüğüm gerçek Amy’yi tanıdığını hissetmiyorum” diyen Janis Winehouse, “Onun köklerini anlama ve gerçek Amy hakkında daha derin bir içgörü sunma fırsatını dört gözle bekliyorum” ifadesini kullandı.

Amy Winehouse, en iyi belgesel dalında Oscar’a değer görülen 2015 yapımı “Amy” adlı belgesele konu edilmişti. Filmde Janis Winehouse ve sanatçının sevdiği pek çok kişi yer alıyordu. Ancak film gösterime girdikten sonra aile, belgeselden “ayrılmak” istediklerini belirten bir açıklama yapmıştı.

Aile, “Amy” belgeseliyle ilgili yaptığı açıklamada, filmde temelsiz iddialara yer verildiğini söylemiş, “Anlatı, Amy’nin hayatının son yıllarında onunla hiçbir ilgisi olmayan arkadaşlarının dar bir örneğinden oluşuyor. Film yapımcılarına ifade edilen karşı görüşler belgeselde yer bulmadı” demişti.

Filmin yönetmeni Asif Kapadia ise Rolling Stone dergisine verdiği röportajda, “Winehouse Ailesi’nin tam desteğiyle çektik ve projeye tam bir tarafsızlıkla yaklaştık. Amy’yi tanıyan kişilerle 100 görüşme gerçekleştirdik. Filmin anlattığı hikaye, bu röportajlardan elde ettiğimiz bulguların bir yansımasıdır” ifadesini kullanmıştı.

Janice Winehouse, kızının mirasını belgeselle canlı tutmanın yanı sıra 2016’da kızıyla ilişkisini ve Amy’nin madde bağımlılığı ile mücadelesini anlatan “Loving Amy: A Mother’s Story” kitabını yazdı. Janis ve eski eşi Mitch Winehouse, insanları bağımlılık konusunda eğitmeye odaklanan Amy Winehouse Vakfı’nı da yönetiyor.

Vinkmag ad

FACEBOOK YORUMLARI

Yorum

Read Previous

Büyük Atlas Küçük Canlılar Raflarda

Read Next

17. Akbank Kısa Film Festivali’nde Murat Uğurlu İmzalı ‘Tapınak’, En İyi Film Ödülüne Değer Görüldü

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Lütfen gördüğünüz rakamları bitişik olarak yazınız! *

Follow On Instagram