Ankara Kitap Fuarı 16 Şubat’ta başlıyor

12. Ankara Kitap Fuarı 16 Şubat’ta kapılarını kitapseverlere açmaya hazırlanıyor. Bu yılki fuar ATO Congresium’da düzenlenecek.

12. Ankara Kitap Fuarı 16 Şubat’ta kapılarını kitapseverlere açmaya hazırlanıyor. Bu yılki fuar Eylül Fuarcılık tarafından 16-25 Şubat tarihleri arasında ATO Congresium’da düzenlenecek. 300’ü aşkın yayınevi ve sivil toplum kuruluşunun katılacağı fuarda 10 gün boyunca içinde panel, söyleşi ve şiir dinletilerinin yer aldığı 1000’den fazla etkinlik gerçekleştirilecek.

ONUR YAZARI ATİLLA DORSAY

Bu yıl ki fuarın onur yazarı Sinema Eleştirmeni Atilla Dorsay. Fuar süresince okurlar Dorsay’la kendisiyle tanışma ve kitaplarını imzalatma imkanı bulacak. Uluslararası Misafir Yazar olarak ise Rus Gazeteci ve Romancı Dmitry Glukhovsky fuara konuk olacak. Yazarın en çok bilinen romanı “Metro 2033”. Şükrü Erbaş, Sinan Meydan, İlber Ortaylı, Rahşan Ecevit, Mustafa Balbay, Metin Uca, İrfan Değirmenci, İsmail Saymaz, İhsan Eliaçık, Gülten Dayıoğlu, Enver Aysever, Canan Tan, Barış İnce, Ayşe Kulin, Ataol Behramoğlu ve Ahmet Ümit’in aralarında olduğu birçok şair, yazar ve romancı fuarda okurlarıyla bir araya gelecek.

ÖĞRENCİ, ÖĞRETMEN VE ENGELLİLERE ÜCRETSİZ

Ankara Kitap Fuarı; Milli Eğitim Bakanlığı, Küçük ve Orta Ölçekli İşletmeleri Geliştirme ve Destekleme İdaresi Başkanlığı (KOSGEB), Türkiye İlim ve Edebiyat Eseri Sahipleri Meslek Birliği (İLESAM) ve Avrasya Yazarlar Birliği iş birliğiyle gerçekleştirilecek. 450 binin üzerine ziyaretçiye ev sahipliği yapması beklenen fuar, hafta içi öğrenci, öğretmen ve engellilere ücretsiz olacak. Fuar, her gün 10.00-20.00 saatlerinde ziyaret edilebilecek.

SAHAF FESTİVALİ DE DÜZENLENECEK

Sahaf Festivali ile birlikte düzenlenecek olan fuar, kitapların gücünü keşfetmek üzere hazırlanan etkinlik programı ve on binlerce kitap çeşidi ile okurların karşısına çıkacak. Okurlar fuardaki sahaf stantlarında çeşit çeşit kitap, dergi ve plaklarla karşılaşacak.

Vinkmag ad

FACEBOOK YORUMLARI

Yorum

Read Previous

Fakir Baykurt Öykü Yarışması 7. Kez düzenleniyor

Read Next

Az gidip çok dönmenin coşkusu

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Lütfen gördüğünüz rakamları bitişik olarak yazınız! *

Follow On Instagram