“Anlaşılmaz Konuşmalar” Seyirciyle Buluştu

Arda Aydın, Neslihan Yeldan, Nilay Erdönmez ve Fatih Sönmez’in rol aldığı “Anlaşılmaz Konuşmalar” seyircisiyle buluştu.

Biraderler Yapım tarafından sahneye konan oyunun yönetmenliğini Ali Altuğ üstleniyor. Avustralyalı yazar Andrew Bovell imzalı Anlaşılmaz Konuşmalar, duygusal davranışların doğru ve yanlışlarını irdelerken kopukluğu ve ahlaki kuralların değişimini tipik bir duygusal manzara çizerek gösteriyor. Yakın olanlarla kurulan bağlar bozulurken yabancılarla kurulan sahte, derin ilişkileri anlatıyor. İki evli çiftin yaşadığı ihanetle başlayan oyun, ihanet sonucu bozulan ilişkilerin, başkalarının hayatlarına dair hikayelerin anlatılmasıyla ve bu hikayeler üzerinden tamir edilmeye çalışılmasıyla devam ediyor.

KASVETLİ MİZAH

İlk kez 6 Ağustos 1996’da Sydney’deki The Stables’ta Griffin Theatre Company tarafından sahnelenen oyunun karakterlerini orta sınıf, eğitimli ve kendilerini açıkça ifade edebilen kişiler olarak tanımlayabiliriz. Oyunda Leon ve Nick karakterlerini Arda Aydın, Sonja ve Valerie karakterlerini ise Neslihan Yeldan, Jane ve Sarah karakterlerini Nilay Erdönmez, Pete, Neil ve John karakterlerini ise Fatih Sönmez canlandırıyor. Karakterler yaşamlarını ve dünyadaki konumlarını, mutluluklarını ve mutsuzluklarını değerlendiriyor. Kendi motiflerini sorguluyor ve başarısızlıklarının yasını tutuyorlar. Anlaşılmaz Konuşmalar’da Andrew Bovell, oyun ortamına ve tarihine özgü bir şekilde insan ahlakını yeniden düzenliyor. Oyunun garip bir şekilde Shakespeare komedilerini anımsatan, dünyayı kaosa sürükleyen ve sonra tekrar bir araya getiren bir yanı var. Karakterlerinse kendilerine has kasvetli bir mizahları var. Yazarımız bu oyunda bizi hepimizin bildiği gerçekçi yarım hikayelerle bırakmıyor. Neredeyse sihirli bir şekilde hikayeyi bizim için tamamlıyor.

TİMAŞ
TİMAŞ
Biraderler Yapım’ın sahneye koyduğu Anlaşılmaz Konuşmalar, 2 Şubat 2020 Pazar günü saat 16.00’da Caddebostan Kültür Merkezi’nde (CKM), 18 Şubat 2020 Salı akşamı saat 20.30’da Akatlar Kültür Merkezi’nde izleyiciyle buluşacak. Oyunun biletleri Biletix ve salonların gişelerinden temin edilebilir.

Oyunun Künyesi

KÜNYE

Yazan: Andrew Bovell
Çeviren: Ekin Tunçay Turan
Yöneten: Ali Altuğ
Yapım: Biraderler Yapım
Oyuncular: Arda Aydın, Fatih Sönmez, Neslihan Yeldan, Nilay Erdönmez
Müzik: Orçun Tekelioğlu
Video, Görsel ve Afiş Tasarım: Baran Gündüzalp
Dramaturji ve Işık Tasarım: Ayşe Sedef Ayter
Kostüm Tasarım: Onur Uğurlu
Yönetmen Yardımcısı: Melissa Benice, Jehat Kaplan
Süre: 2 saat 20 dk/ 2 perde
Yaş sınırı: 13+

Vinkmag ad

FACEBOOK YORUMLARI

Yorum

Read Previous

Şen Makas Sahnede

Read Next

Kuğukulak’ın Fısıltısına Kulak Ver…

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Lütfen gördüğünüz rakamları bitişik olarak yazınız! *

Follow On Instagram