April Yeni Sezon Romanları Burnt Sugar ve Such a Fun Age, 2020 Booker Ödülü Uzun Listede!

2020 Booker Ödülü uzun listenin göz alıcı iki romanı April Yayıncılık etiketiyle yeni sezonda Türkçede!

Geçtiğimiz günlerde Booker Ödülleri uzun listesi açıklandı. 13 kitaplık prestijli ödül listesine bu yıl çıkış romanlarıyla kadın yazarlar damga vurdu.

Margaret Busby’nin başkanlığında Lee Child, Sameer Rahim, Lemn Sissay ve Emily Wilson isimlerinin oluşturduğu jüri, 162 romanlık listeden 13 kitaplık bir uzun liste oluşturdu.

Listeye giren iki kadın yazarın Booker adayı romanları April Yayıncılık’ın yeni sezon programında! Avni Doshi’nin the Burnt Sugar ve Kiley Reid’in Such a Fun Age adlı romanları April Yayıncılık etiketiyle yeni sezonda okurlarla buluşacak.

New Jersey’de 1982 yılında doğan Avni Doshi, Dubai’de yaşıyor. Yazar, 2013 yılında Tibor Jones South Asia Ödülü’ne layık görüldü. Henüz birkaç hafta önce yayınlanan ilk romanı Burnt Sugar büyük ilgi görüyor; Rusça, İspanyolca, Japonca, Sırpça, Katalanca dillerinde de okurlarıyla buluşmak üzere. Romanın Türkçedeki yayıncısı April Yayıncılık. Anne kız ilişkisine odaklanan roman sevgiye ve ihanete, hafızaya ve kayıplara dair nefes kesici bir yüzleşme romanı.

1987 yılında Los Angeles’da doğan Kiley Reid ise yazarlık kariyerine Philadelphia’da devam ediyor. Such a Fun Age adlı ilk romanı 2019’un son günlerinde yayınlandı, roman New York Times çoksatan listesine yayınlanmasının ikinci haftasında girdi, film hakları yine birinci ayında satıldı, Reese Witherspoon’un Kitap Kulübü başta olmak üzere birçok seçkiye ve listeye alındı. Such a Fun Age ırka, ayrıcalıklara dair çekim gücü yüksek bir roman olarak eleştirmenlerden tam not aldı. Eleştirmenler Reid’i empati dozu yüksek üstün bir yetenek olarak tanımlıyor. Roman yeni sezonda April Yayıncılık etiketiyle yayınlanacak.

 

 

 

 

Vinkmag ad

FACEBOOK YORUMLARI

Yorum

Read Previous

Yaşamaya Dair: Bursa Cezaevinden Mektuplar

Read Next

Erkan Oğur Müzik Okulu Açılıyor

Leave a Reply

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Lütfen gördüğünüz rakamları bitişik olarak yazınız! *