Assos’ta tarih doğa ve müzik

Assos Müzik Festivali 20 ve 21 Ağustos’ta gerçekleşecek. Assos Antik Kenti Kadırga Koyu mevkiinde bu yıl ilk kez gerçekleşecek festivalde Rumba Quartet, Grup Gündoğarken sahne alacak, finali Moğollar yapacak.

Türkiye’nin tarihi ve doğal turizm bölgelerinin başında gelen Çanakkale’nin Ayvacık ilçesi sınırları içerisindeki Assos Antik Kenti Kadırga Koyu mevkiinde bu yıl birincisi yapılacak Assos Müzik Festivali 20-21 Ağustos tarihlerinde gerçekleşecek.

Ayvacık Belediyesi’nin kapılarını festival için açtığı Kadırga Koyu’ndaki günübirlik tesislerinde yapılacak festivalde iki günde üç muhteşem konser Assos Kadırga Koyu’nun atmosferinde müzikseverlerle buluşacak.

TİMAŞ
TİMAŞ

LATİN ESİNTİLERİ

Alanında usta müzisyenlerden oluşan, Latin ve dünya müziklerinden en güzel seçkileri rumba altyapısı ile düzenleyen enstrumantal müzik grubu Rumba Quartet festivalin ilk konserinde müzikseverlere neşeli anlar yaşatacak.

GRUP GÜNDOĞARKEN

Türkiye’nin en özel gruplarından olan Grup Gündoğarken birbirinden güzel şarkılarıyla ilk günün finalinde müzikseverlere unutulmaz bir gece yaşatacak.

FİNAL EFSANE GRUP İLE

50 yılı aşkın bir süredir müzik tarihimize damga vurmakta olan efsane grup Moğollar, festivalin finalinde sevenlerine her biri birbirinden güzel eserlerini seslendirerek festivalin bu yılki finalinde yer alacak.

PANDEMİ ŞARTLARI

Kadın Oyunları Festivali, Köy Enstitüleri Fikir ve Kültür Günleri gibi birçok prestijli ve nitelikli kültürel etkinliklere imza atan Atölye Kültür Sanat organizasyonu ile ve TC. Kültür ve Turizm Bakanlığı, Ayvacık Belediyesi ve artıbir’in katkıları ile gerçekleşecek festivalin direktörü Hasan Aldemir, pandemi şartlarına uygun olarak birincisini gerçekleştirecekleri festivali iki günde üç konser ile sınırladıklarını söyleyerek, festivalin bu yıla mahsus bu şekilde yapılacağını sonraki yıllarda festivali bölgenin tarihi, kültürel ve doğal dokusuna uygun olarak daha da ileriye taşımak niyetinde olduklarını söyledi. Ayvacık Belediye Başkanı Mesut Bayram ise, böyle bir festivale katkı sunmaktan ve tesislerini açmaktan son derece mutlu olduklarını, Assos’un ve Ayvacık bölgesinin önemini kültür ve sanat yoluyla tüm dünyaya duyurmak istediklerini söyleyerek, kültür, sanata desteklerinin artarak devam edeceğini sözlerine ekledi.

KONSERLER ÜCRETSİZ

Festival direktörü Hasan Aldemir, bu yıl pandemiden kaynaklı ülke olarak toplumun her kesiminin çok fazla yıprandığını, bu sebeple ellerini taşın altına koyarak festivalin ilk olmasına özel tüm konserlerin ücretsiz olacağını, bu sebeple festivale katkı sunan tüm kurum ve kuruluşlara sonsuz teşekkür ettiklerini söyledi.

FESTİVAL PROGRAMI

20 Ağustos: 20.30 Rumba Quartet;

21.45 Grup Gündoğarken.

21 Ağustos: 21.30 Moğollar

Vinkmag ad

FACEBOOK YORUMLARI

Yorum

Read Previous

Çizgi Dizi Arthur, 25 Yıl Sonra Sona Eriyor

Read Next

Unutulmaz Aşkların Yazarı Güzide Sabri’den Unutulmayacak Romanlar

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Lütfen gördüğünüz rakamları bitişik olarak yazınız! *

Follow On Instagram