Ataol Behramoğlu ‘Doruktakiler’de

Şişli Belediyesi’nin “Doruktakiler” etkinliklerinin ilk konuğu, şiirleri kadar çevirileri, düz yazıları ve antolojileriyle de kültür hayatımızı zenginleştiren Ataol Behramoğlu.

Şişli Belediyesi tarafından düzenlenen, Dünya Gazetesi Kültür Sanat Editörü Faruk Şüyün’ün hazırladığı ‘Doruktakiler’ etkinliklerinin ilk konuğu, günümüzün en sevilen şairlerinden Ataol Behramoğlu. Katılımı ücretsiz olan etkinlik, Nâzım Hikmet Kültür ve Sanat Evi’nde bu akşam saat 19.30’da başlayacak.

“Yaşadıklarımdan Öğrendiğim Bir Şey Var”, “Aşk İki Kişiliktir”, “Ben Ölürsem Akşamüstü Ölürüm”, “Bu Aşk Burada Biter”, “Sevgilimsin” gibi ezbere bilinen şiirleri okurlara armağan etmenin yanı sıra yaptığı çeviriler, edebiyat-kültür üzerine yazıları, antoloji ve tiyatro çalışmalarıyla da sanat hayatımıza katkıda bulunan Ataol Behramoğlu için organize edilen gecede Ataol Behramoğlu katılımcı dostlarını sahnede bizzat ağırlayacak.

Çok yönlü ustayı seyircilere dostları, çeşitli dönemlerde birlikte çalışmalar yaptığı sanatçılar ve ailesi sahnedeki sohbetlerinde daha yakından tanıtacak, şiirlerinden yaptıkları besteleri seslendirecekler.

Nebil Özgentürk’ün hazırladığı belgesel ile başlayacak olan etkinliğe; Adnan Özyalçıner, Atilla Aşut(video), Ayşe Emel Mesci, Barış Behramoğlu(video), Dilek Türker, Elif Akkaya, Figen Yılmaz, Haluk Şahin, Hasan Öztoprak, Kemal Anadol(video), Nazım Alpman, Hülya Behramoğlu, Orhan Aydın, Sali Turan, Ülker İnce, Zülfü Livaneli (video) konuşmacı olarak katılacak.

Gecenin müzisyen konukları arasındaysa Haluk Çetin ve Vedat Sakman yer alacak.

Vinkmag ad

FACEBOOK YORUMLARI

Yorum

Read Previous

Dan Brown’dan Resimli ve Müzikli Çocuk Kitabı

Read Next

Kızım Gibi Kokuyorsun Filmine Bir Ödül Daha

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Lütfen gördüğünüz rakamları bitişik olarak yazınız! *

Follow On Instagram