Ayılara Hayır!

Kitap Eki Dergisi

Mykle Hansen ilginç ve tuhaf hikayesini okuyucuya gayet sade bir dille anlatıyor, yazarın absürt ve rahat dili okumanızı kolaylaştırırken metinden daha da keyif almanıza olanak sağlıyor.

Karınızı ortadan kaldırmak için planlar mı yapıyorsunuz? Karınızın devamlı para harcamasından, hayatınızı zindana çevirmesinden, bitmeyen isteklerinden mi sıkıldınız? Hadi itiraf edin, bakın kimsecikler yok, başbaşayız.

 
KitapEki
KitapEki
   

Tamam “dostum” durumunu gayet iyi anlattın, yo yo elbette “haklısın”, zamparalık yapmak, para harcamak, daldan dala konarken birilerinin ayağına dolanmamasını istemek elbet senin de hakkın! Son model bir Rover’ın var, başkaları kariyer basamaklarıyla uğraşırken sen asansörle hop tepedesin, yakışıklı ve gençsin, elbette karını öldürebilirsin. Ama gel sana bunu neden yapmaman gerektiğini anlatalım..

Size çok eğlenceli bir kitabı anlatmak istiyorum. Mykle Hansen’ın kaleme aldığı İMDAAAT! AYI BENİ YİYOR!

Marv Pushkin yakışıklı, zengin ve kariyer sahibi bir megaloman. Ekip çalışanlarının motivasyonunu artırmak için bir kamp organizasyonu yapar ama amacı başkadır. Uzun bir yolculuk sonucunda kamp yerine varılır ve Marv gizli planını icra etmek için sahne alır, amacı karısını kaza süsü vererek öldürmektir ve bunun için çok farklı bir yol deneyecektir ama işler ters gider..hem de nasıl bir terslik..

‘Sorunların olduğunu mu zannediyorsun? Beni ayı yiyor yahu! Ah, ama özür dilerim, bağışla, haydi senin sorunlarını duyalım. Hımmm?

Belinden yukarısı son model Rover’ının altına sıkışan Marv Pushkin, bir ayı tarafından üç gün boyunca parça parça yenilirken bile oldukça eğlenceli ve nüktedan. Ayı bacaklarını yerken geçmişini, hayallerini, bulunduğu durumdan kurtulduktan sonra yapacaklarını ve o koca ayıyı nasıl öldüreceğini çok eğlenceli bir şekilde anlatır.

Mykle Hansen ilginç ve tuhaf hikayesini okuyucuya gayet sade bir dille anlatıyor, yazarın absürt ve rahat dili okumanızı kolaylaştırırken metinden daha da keyif almanıza olanak sağlıyor. Anlatısındaki mizah, hikayedeki orijinallik çok iyi.

‘..Ve tam o anda Koca Şişko Aptal Homurdanan Ahlaksız Meymenetsiz Leş Kokulu Adamın Keyfini Kaçıran Pezevenk Ayı Efendi çıkageldi. Öyle uluyup bağrınıyordu ki sanırsınız ben onun kız arkadaşıyım, kriko da üniversiteden en yakın arkadaşı. Derhal taarruza geçti, arabaya sertçe tosladı – bu sırada dizlerimi ezdi ve her ne bok yediyse motor karterini yüzümün bir santimetre yakınına kadar indirmeyi başardı –ve dişlerini gıcırdatıp pençelerini bana doğru savurarak buraya, arabanın altına, artık benden geriye  ne kaldıysa, yanıma sığışmayı denedi…Neredeyse beni ele geçirecekti.’

Şöyle birkaç gün kafanızı dağıtacak, hoşça vakit geçirtecek eğlenceli bir kitap arıyorsanız, ALTIKIRKBEŞYAYIN tarafından basılan İMDAAAT! AYI BENİ YİYOR! tam olarak aradınız şey, alıp okuyun keyif alacaksınız.

  • İmdaaat! Ayı Beni Yiyor!
  • Yazar: Mykle Hansen
  • Türü: Roman
  • Baskı Yılı: Haziran 2016
  • Sayfa Sayısı:135 Sayfa
  • Yayınevi: Altıkırkbeş Yayın

 

Ufuk Serim

FACEBOOK YORUMLARI

Yorum

Ufuk Serim

Hikaye ve eleştirileri çeşitli dergilerde yayınlandı. Edebiyat tutkunu, kitap tiryakisi, Dostoveyski hayranı, Balzac sevdalısı, sinema delisi, Hollywood düşmanı.

Read Previous

Le Guin’in romanı dizi oluyor

Read Next

Bu kitapta önemli olan Oblomov değil Oblomovluktur.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Lütfen gördüğünüz rakamları bitişik olarak yazınız! *