Aylık bir okuma için mutlaka listelerde olması gereken 3 roman

Bu 3 romanlık seçkimizde bir çeviri, iki de yerli roman bulunuyor. Oya Baydar yeni kitabıyla kitapseverleri muhteşem bir okumaya davet ediyor. Altın Kitaplar etiketiyle yayımlanan Saklı Kalan ise okurken elinizden bir an olsun bırakamayacağınız bir roman. Özlem Esmergül kaleme aldığı romanında bizi Sait Faik’in dünyasına götürüyor.

Aylık okumalarınız için bu 3 romanı listenize almanızı öneriyoruz. Bu kitapları okuduktan sonra farklı okuma deneyimleri elde etmiş olacaksınız.

1. Yolun Sonundaki Ev – Oya Baydar

Can Yayınları
Oya Baydar, 1913’te bir suikastla başlayıp 1960’lı yıllarda aynı apartmanda kesişen çizgilerle ülkenin son yüz yılının haritasını çiziyor. Yolun Sonundaki Ev, okuyan herkesin kendinden bir şeyler bulacağı bir Türkiye panoraması. Oya Baydar usta kalemiyle bizi nitelikli bir okumaya davet ediyor.

2. Saklı Kalan – Tara Altebrando

Altın Kitaplar
On bir yıl önce altı anaokulu öğrencisi hiçbir iz bırakmadan ortadan kaybolur. Bu süre içerisinde geride kalanlar hayatlarına devam ederler ya da devam etmeye çalışırlar. Beklenmedik bir anda kaçırılan altı çocuktan beşi geri döner. Artık on altı yaşındadırlar ve her şey yolunda gibidir. Beş çocuk kayıp on bir yıl içerisinde nerede oldukları, nasıl yaşadıkları ya da kendilerini kimin kaçırdığı gibi sorulara cevap veremezler, çünkü geçmiş hakkında hiçbir şey hatırlamıyorlardır. Üstelik geri dönmeyen altıncı çocuğun varlığından haberdar bile değillerdir. Ne var ki hiç kimse, yavaş yavaş belirmeye başlayan garip tesadüfler ve gün yüzüne çıkan gerçeklerle yüzleşmeye hazır değildir. Hızlı temposu, merak uyandıran hikâyesi ve birbirinden şaşırtıcı karakterleriyle akıllardan silinmeyecek bir roman.

3. Yalnız Hatta Yapayalnız – Özlem Esmergül

Destek Yayınları
Yalnız hatta yapayalnız büyük hikâyeci Sait Faik Abasıyanık’ın sıkıyönetim mahkemeleriyle, sivil polislerle, ucuz Rum kızlarıyla, büyük aşklarla, derin yalnızlıklarla, meyhane masalarıyla, kıraathanelerle, arka sokaklarla, denizle, martılarla, balıkçılarla, sigara dumanıyla, hayal kırıklıklarıyla ama en çok da yazma tutkusuyla dolu, naif anlatımlı, sürükleyici bir dönem kitabı…
Okurken elinizden bırakamayacağınız, Sait Faik Abasıyanık’ı yeniden keşfedeceğiniz, 1940’lı yılların siyasi havasını derinden koklayacağınız, sürükleyici kurgusuna kapılıp gideceğiniz bir roman…
Listeyi %30 indirimle satın almak için TIKLAYINIZ
Vinkmag ad

FACEBOOK YORUMLARI

Yorum

Read Previous

Okuyanların bakış açısını değiştirecek olan 3 roman

Read Next

Asi Kızlara Uykudan Önce Hikâyeler; Her yaştan kız ve erkeğin başucu kitabı raflarda!

Leave a Reply

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Lütfen gördüğünüz rakamları bitişik olarak yazınız! *