KitapEki
    Azra Erhat'ın imzasıyla Sevgi Yönetimi • Kitap Eki
 
TUDEM
 
DESTEK

Azra Erhat’ın imzasıyla Sevgi Yönetimi

Azra Erhat, eleştirinin işlevinin sadece kötüyü, çirkini belirtmek olmadığını söylemek istediği yazısına Eleştiri Üstüne Eleştiri adını verir.

Nurullah Ataç, Sabahattin Eyuboğlu’na “Hayran Çelebi” der; hep beğenmeden yana, olumluyu görüp göstermeden yana olduğu için. Cumhuriyet döneminde eleştiri türünü başlatan iki adamın birbirinden farkını anlatarak kitaba başlayan Azra Erhat, eleştirinin işlevinin sadece kötüyü, çirkini belirtmek olmadığını söylemek istediği yazısına Eleştiri Üstüne Eleştiri adını verir.

Aslında uzun süre bu kitabın adını da Eleştiri Üstüne Eleştiri olarak düşünür ancak Sevgi Yönetimi’ne karar verir. Çünkü dile getirmek istediği, eveleye geveleye tanımlamaya çalıştığı bir konu, daha doğrusu özlem olduğunu, bunun da Sevgi Yönetimi olduğunu açıklar.

 
KitapEki
Say Yayıncılık

M. Şeref Özsoy

FACEBOOK YORUMLARI

Yorum

M. Şeref Özsoy

Marmara Üniversitesi mezunu. KANIK’sadığım biri ORHAN VELİ, Kılavuzu Şair Olanın ve (Haluk Oral ile beraber) Erol Güney'in Ke(n)dsi adlı kitapları var. düzenSİZ YAPRAK, Milliyet Sanat, Adam Sanat, Varlık, Yasakmeyve, Aksak Kurbağa, Öküz ve daha pek çok dergide Türk edebiyatçılarının hayatları üzerine denemeler yazdı. Bir Orhan Veli bilir kişisidir.

Read Previous

Azerbaycan Şiiri ve Çağdaş Bir Derviş, İbrahim İlyaslı

Read Next

Bülbülü Öldürmek ABD’nin en sevilen romanı seçildi.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Lütfen gördüğünüz rakamları bitişik olarak yazınız! *