Visit Us On FacebookVisit Us On TwitterVisit Us On YoutubeVisit Us On Instagram
Responsive banner image
 

Azra Erhat’ın imzasıyla Sevgi Yönetimi

0

Azra Erhat, eleştirinin işlevinin sadece kötüyü, çirkini belirtmek olmadığını söylemek istediği yazısına Eleştiri Üstüne Eleştiri adını verir.

Nurullah Ataç, Sabahattin Eyuboğlu’na “Hayran Çelebi” der; hep beğenmeden yana, olumluyu görüp göstermeden yana olduğu için. Cumhuriyet döneminde eleştiri türünü başlatan iki adamın birbirinden farkını anlatarak kitaba başlayan Azra Erhat, eleştirinin işlevinin sadece kötüyü, çirkini belirtmek olmadığını söylemek istediği yazısına Eleştiri Üstüne Eleştiri adını verir.

Aslında uzun süre bu kitabın adını da Eleştiri Üstüne Eleştiri olarak düşünür ancak Sevgi Yönetimi’ne karar verir. Çünkü dile getirmek istediği, eveleye geveleye tanımlamaya çalıştığı bir konu, daha doğrusu özlem olduğunu, bunun da Sevgi Yönetimi olduğunu açıklar.

M. Şeref Özsoy

Marmara Üniversitesi mezunu. KANIK’sadığım biri ORHAN VELİ, Kılavuzu Şair Olanın ve (Haluk Oral ile beraber) Erol Güney'in Ke(n)dsi adlı kitapları var. düzenSİZ YAPRAK, Milliyet Sanat, Adam Sanat, Varlık, Yasakmeyve, Aksak Kurbağa, Öküz ve daha pek çok dergide Türk edebiyatçılarının hayatları üzerine denemeler yazdı. Bir Orhan Veli bilir kişisidir.
M. Şeref Özsoy

FACEBOOK YORUMLARI

Yorum

Cevap Yazın

Lütfen gördüğünüz rakamları bitişik olarak yazınız! *