Badeci Şeyh’in Sır Odası

Badeci Şeyh’in Sır Odası, ülkemizin çok önemli bir sorununu ele alıyor: Tarikatlar!

Gazeteci Timur Soykan, bir tarikat şeyhinin, müritlerini ne denli aykırı noktalara sürükleyebildiği gerçeğini inceliyor…

Badeci Şeyh’in Sır Odası, ülkemizin çok önemli bir sorununu ele alıyor: Tarikatlar!

TİMAŞ
TİMAŞ

Tarikat şeyhleri, nasıl oluyor da müritlerini en olmayacak şeyleri yapmaya yönlendirebiliyor? Nasıl oluyor da bir mürit kendini şeyhine badeletiyor (oral seks) ve ona tabi (anal seks) oluyor?

Timur Soykan’ın kitabı, Bursa’daki bir tarikattan yola çıkarak, işte bu soruna mercek tutuyor. Soykan, dava dosyalarına giren bu şeyh-mürit ilişkilerini, daha iyi anlaşılması için tarikatları inceleyen uzmanlara da soruyor. Ve uzmanların dikkat çektiği şu gerçeği gözümüze sokuyor:

“Siz hiç ümmetin karısına, kızına şeytanın bedenlenip /tecessüd edip ırzına, namusuna fiilen musallat olduğunu gördünüz mü? Ama şeyh geçinen birçok şarlatan bunu yapmıştır.

Siz hiç emeğinizi, sofranızdaki ekmeğinizi şeytanın gelip aldığını gördünüz mü? Lakin bu şeyh geçinen insî şeytanların elleri müritlerin cüzdanlarındadır.

Topladıkları paranın nerelere harcandığını kimseler bilmez. Çalışmadan bir elleri balda, bir elleri yağda holding patronları gibi yaşarlar. Bunlar Allah’ın halifesi, vekili gibi hareket ederler. Hz. Peygamberin söylemediği pek çok sözü onun ağzına koymaktan zerre kadar hayâ da etmezler. Rüyalarında peygamberi görürler ‘oylar şu partiye verilecek, bu konu içtihada kapalıdır, zira emr-i resuldür’ diyerek siyaset ve dünyalık devşirirler. Şu kadar müridimiz var, cemaatimizin şu kadar oyu var deyip, pazarlığı yüksekten açarlar.”

  • Badeci Şeyh’in Sır Odası
  • Yazar: Timur Soykan
  • Türü: Araştırma
  • Baskı Yılı: Haziran 2019
  • Sayfa Sayısı: 224 Sayfa
  • Yayınevi: Kırmızı Kedi Yayınevi

Vinkmag ad

FACEBOOK YORUMLARI

Yorum

Read Previous

İdris Baluken’den Bizi Özgürlüğe Çağıran Bir Roman: OKO

Read Next

Klasik Bilimkurgu Öyküleri

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Lütfen gördüğünüz rakamları bitişik olarak yazınız! *

Follow On Instagram